Banyo, Duşakabin

Duşakabin Neden Bir İhtiyaçtır?

Duşakabin Neden Bir İhtiyaçtır

“Duşakabin neden bir ihtiyaçtır?” diye düşünüyorsanız, bunun pek çok farklı sebebi olduğunu fark edeceksiniz. Gelişen ve değişen dünyamızda, hayat tarzımız da eskiye göre değişmiş ve ihtiyaçlarımızı şekillendirmiş durumdadır. Hız ve konfor aradığımız bu gibi durumlarda, evlerimizin de ihtiyaçlarımıza cevap vermesini beklemek en doğal hakkımızdır.

Son yıllarda insan ihtiyaçlarında ortaya çıkan çeşitlilik, banyolarımıza da uğrayarak gün içerisinde kullanmamızı gerektiren pek çok elektronik ya da su ile bozulmaya müsait ürünleri kullanmamıza sebep oldu. Bu materyallerin üretiminde kullanılmış olan malzemelerin yapıları itibariyle çoğu zaman su ile temas etmemeleri gerekmektedir. Çamaşır makinesi, kombi, banyo dolapları gibi bu tarz sudan uzak tutulması gereken malzemelerin, uzun ömürlülüğünün sağlanabilmesi  için imdadınıza duşakabinler yetişmektedir. Günde en az bir kez kullanmak zorunda kaldığımız banyolarımızda duşakabinler pek çok pratik çözüm üretmememize olanak tanımaktadır.

Mika Camlı Duşakabin

Mika Camlı Duşakabin

Üstelik, duşakabin yalnızca makinemizi korumak gibi bir görev üstlenmiyor. Bu önemli görevin yanı sıra; ideal bir duşakabin, keyifli bir banyonun sonunda sizi tüm keyfinizi kaçıracak bir banyo temizliği ile karşı karşıya kalmaktan alıkoyarken bir yandan da banyo yaptığınız süre boyunca sıcak suyun yaymış olduğu buhar ısısını daha küçük bir alanda muhafaza ederek üşümenize de engel oluyor. Birbirinden farklı desen ve malzemeler ile üretilen duşakabinler; işlevsel özelliklerinin yanında banyo dekorasyonunuza da estetik bir dokunuş katmanıza yardımcı olacaktır.

Duşakabin Neden Bir İhtiyaçtır?

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra duşakabinler banyonuzda temel bir ihtiyacınızı karşılarken, banyonuza estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Temperli cam, mika cam seçeneklerinin yanın sıra nokta menteşeli,  boy menteşeli ve sürgülü kapı seçenekleri de bulunmaktadır. Temper ve polistren camlarda kullanılan malzeme kalınlığı 6 milimetredir. Ayrıca kapı sayısı ve duşakabinin profil boyutları da kullanıcının tercihine bırakılabilmektedir. Seçilen duşakabinin malzemesi ve yapısı ne olursa olsun desen çeşitliliği de mevcuttur. Sayılan özellikler göz önünde bulundurulduğunda duşakabin bir banyonun olmazsa olmazıdır.

Duşakabinlerin en önemli özelliklerinden biri de oturtulacağı platforma göre uyum sağlayabilmesidir. Günümüzde banyolar neredeyse tamamen kullanıcı tercihine göre tasarlanmaktadır. Banyolarda duş alma imkanını istediği gibi genişletmek isteyen kullanıcı; banyosunda duş teknesi, küvet ya da jakuzi kullanabilmektedir. Bu duş tekneleri ya da küvetler ise fiziki yapılarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hem duş teknelerinde hem küvetlerde hem de jakuzilerde ovalkare ya da dikdörtgen şekiller tercih edilebilmektedir. Duşakabinler tüm bu çeşitlere uyum sağlayabilmekte, her türlü duvara ya da düz zemine monte edilebilmektedir.

Ancak; duşakabin alırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar olduğu da aşikâr. Duşakabin alırken dikkat etmeniz gerekenlerin en başında ise; elbette sağlığımızı etkileyen koşullara sebep olan malzeme seçiminde kalite arayışı gelmektedir. Çoğu zaman; kaliteli ürün-yüksek fiyat gibi bir formülle karşılaşmamıza rağmen yine çoğumuzun bildiği gibi; bazı durumlarda kaliteli ürünü bütçemize uygun bir biçimde elde edebildiğimiz durumlarda bulunmaktadır. Bu sebeple; duşakabin yaptırmaya karar verdiğimizde iyi bir araştırma yapmış olmalıyız ki kaliteden ödün vermeden bütçemize uygun olan duşakabin seçeneğine ulaşma imkânı elde edebilelim.

Duşakabinlerin tercih edilmesinde kolay karar vermeyi sağlayacak bir diğer faktör ise duşakabinlerin ilk montaj dışında başka bir masrafa, özel bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Bu sayede TSE belgeli ve garantili duşakabinin temin edilmesinden sonra kullanıcıya fazladan külfet oluşturmamaktadır. Garanti sayesinde ise her üründe olabilecek, kullanımdan kaynaklanan ufak problemler servis yardımıyla çözüme kavuşturulabilmektedir. Sağlığa hiçbir şekilde zarar vermeyen temperli camdan üretilmiş duşakabinlerin güvenliliği de artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir