Duşakabin

Duşakabinlerde Cam Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Reflekte Duşakabin Cam Örnekleri

Duşakabinlerde cam tercihi oldukça önemlidir. Zira duşakabininizin görünüşünün ve estetiğinin büyük kısmını seçmiş olduğunuz ya da olacağınız cam belirler. Bugünkü yazımızda hedefimiz, cam tercihi yaparken sizlere yardımcı olmak olacak.

Duşakabin camlarında belli başlı türler kullanılmaktadır. Bunlar; Şeffaf, Füme, Yeşil, Mavi, Bronz olarak Renkli, Kumlamalı, Reflekte’dir.

Reflekte Camlı Bir Duşakabin

Reflekte Camlı Bir Duşakabin

Şeffaf camlar klasik, şık ve sade bir görünüm yaratmak isteyen kullanıcılarımız için birebir önceliklidir. Şefaff camlar hemen hemen bütün duşakabin çeşitleriyle uyumlu olmasıyla beraber ücret bakımından da ekonomiktir.

Renkli camlar farklı ve enerjik bir dizayn elde etmek isteyen kullanıcılarımız tarafından rağbet görmektedir. Duşakabinlerin profillerinin renklerinin de değiştirildiği durumlarda, renkli camlar ile renk kontrastı yakalayarak uyum içerisinde oluşturabileceğiniz banyonuza dinamik bir hava katacaktır.

Kumlamalı camlar diğer cam türlerinden farklı olarak size dizaynda özgürlük tanıyacak, tarzınızı yansıtmaya fırsat tanıyacak ve banyonuza canlılık getirecek bir yapıya sahiptir. Yapısı gereği kumlamalı cam üzerine dilediğiniz deseni, amblem ya da fotoğraf yaptırabileceğiniz gibi tarzınıza uygun kendi çizimlerinizi de yansıtabilirsiniz. Kumlamalı camlar yapılırken, öncelikle camın üzerine koral kullanılarak dilediğiniz desen, amblem ya da fotoğraf çizilir. Ardından çizili alanın üzeri folyo ile kaplanır. Folyo ile kaplanmış olan cam makineye girdiğinde kumlama işlemi başlar. Kumlama işlemi bittikten sonra camın üzerindeki folyo çıkarılır. Folyonun bulunduğu yerler kumlama işlemine maruz kalmadığı için camın üzerinde yalnızca folyonun bulunmadığı yerler kumlanmış olur. Böylece dilediğiniz deseni kumlamalı cam üzerine çizdirebilirsiniz.

Kumlamalı Camlı Bir Duşakabin

Kumlamalı Camlı Bir Duşakabin

Son olarak hem banyo hem tuvalet olarak kullanılan banyolar için ideal olan Reflekte Cam çeşidinin özelliklerine bakalım. Reflekte Camlar,  içeriden bakıldığında dışarının görünebildiği, lakin dışarıdan bakıldığında içerinin görünmediği, içeriden saydam dışarıdan saydam olmayan cam türüdür. Bu camlar genellikle füme renginde olup duşakabinlere katmış olduğu elegant, şık ve sade görünümüyle estetikte üst sıradadır. Kullanıcılarına sağlamış olduğu kolaylık ile duşakabin kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen Reflekte Camlar sektörde giderek yükselmeye devam etmekte olan cam türlerindendir.

Cam Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Estetiğin olduğu kadar güvenliğin ve sağlamlığın da cam tercihi konusunda önemi gözden kaçırılamaz. Zira duşakabinlerde bazen karşımıza çıkan en büyük sorunlardan birisi Cam Patlaması dediğimiz olaydır. Cam duşakabine tutturulduğu yerlerinden çıkar ya da hafif darbeler sonucunda patlar. Bu gibi talihsiz olayları en aza indirgemek adına duşakabin alırken öncelikle almış olduğunuz duşakabinin ÇİN MALI OLMAMASINA dikkat etmeniz gerekir. Çin malı olmayan duşakabinlerin camlarının tamirleri mümkün iken Çin malı olan duşakabinlerin camlarının tamirleri oldukça zordur ve sizi yeni bir duşakabin almaya zorlayabilir. Bununla beraber almış olduğunuz camın güvenilir bir duşakabin firmasından almanız tavsiyemizdir. Bu konuyla ilgili ücretsiz danışmanlığı şirketimizden alabileceğiniz gibi aynı zamanda cam tercihiniz için uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.

Camlar kullanılacağı duşakabin türlerine göre iki gruba ayrılır ve toplamda beş farklı kalınlıkta cam çeşidi vardır. Sürgülü Sistemli Duşakabinler’de 4 mm ve 6 mm kalınlığındaki camlar kullanılması gerekirken, Kapılı Sistemli Duşakabinler’de  6 mm, 8 mm, 10 mm ve 12 mm olarak çeşitlilik gösterir.

Umarım siz değerli okurlarımıza bu yazımızda duşakabin tercih ederken cam seçiminde ve cam seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda yardımcı olabilmişizdir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir