İptal, İade ve Değişim Koşulları aşağıdaki şartlara göre yapılmaktadır.

Tüketicinin korunması hakkındaki kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Siparişe ödeme onayı verilse dahi alıcılar cayma haklarını kullanarak ürünleri iade edebilir.

Onay verdiğin ürünü iade etmek istersen teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde Hesabım-Siparişlerim sayfasından iade sürecini başlatıp kargo ücreti ödemeden ürünü satıcıya iade edebilirsin.

Cayma hakkı nedir? Cayma hakkı, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Cayma Hakkı kapsamında olmayan ürünler nelerdir?

Cayma hakkı kapsamında, 14 gün içinde iade edilemeyen ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler. Bu madde kapsamınca, siparişlerinizde size özel olarak uygulanan cam deseni, özel ölçü ile imalatı yapılan kabinler, iade kapsamı dışında kalmaktadır.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.
  • Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.

 

Satın aldığınız ürünü satıcısıyla irtibata geçerek ürünün değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Ürün değişimi sürecinde destek almak isterseniz mesaj veya telefon yoluyla Müşteri Hizmetleri ekibine ulaşabilirsiniz.