Duşakabin

Askılı Duşakabin Nedir?

Askılı Sistem Duşakabin Örnekleri

Ülkemiz duşakabin sektörüne geçtiğimiz yıllarda giriş yapan veya piyasada oldukça tutulmaya başlanan Askılı Duşakabinleri, özelliklere evlerine yeni bir duşakabin arayışı içerisinde olan herkes duyuyor ancak ne olduğuna kimse tam olarak emin olamamış durumda.

Dusakabinankaram.com ailesi olarak, bu yazımızı Askılı duşakabinin kullanım özelliklerinin ne olduğunu merak eden okuyucularımız için kaleme aldık.

Askılı Duşakabin Sistemi Nasıldır?

Askılı duşakabin sistemi, raylı duşakabin sürgülerinin alttan veya karşılıklı iki yandan değil de sadece üstten asılmasıyla oluşan sistemdir. Bu sistem sayesinde duşakabinin yerle temas eden kısmında herhangi bir yapı bulunmaz ve duşakabin kapılarına üstteki askılar aracılığıyla yön verilir.

Mavi Camlı Askılı Duşakabin

Mavi Camlı Askılı Duşakabin

Hangi Gruba Girer?

Aslında melez bir tür olarak da nitelendirebileceğimiz Askılı Duşakabinler, daha çok sürgülü duşakabin sistemleri içerisinde yer almaktadır. Sonuç olarak kapıların açılıp kapanma şekli sürgülü olarak ilerler ancak cam panalleri tutan noktaların küçüklüğü ve baktığınızda dört yandan çerçevelenmemiş olması, Nokta Menteşeli Duşakabinleri de andırır.

Askılı Duşakabin Kesiti

Askılı Duşakabin Kesiti

Avantajları Nelerdir?

Sürgü ve benzeri eklentilerin alt tarafta bulunmaması, deterjan, şampuan gibi kimyasal atıkların aşağıda birikmesini önleyerek sizlere daha hijyenik bir duş ortamı sunar. Bunun birlikte görsel açıdan da hem teknolojik hem de klasik bir estetik anlayışının yansımasını oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir