Kültür

Ağrı Hamamları

Ağrı İshak Paşa Sarayından Bir Görünüm

Türkiye’nin doğusunda, eşsiz doğal ve tarihi güzellikleriyle nam salmış Ağrı, bu anlamda ülkenin en önemli yerleşim yerlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Tarih boyunca birçok farklı uygarlığın yerleşim yeri olagelmiş Ağrı, adını aldığı Ağrı Dağı’yla da bir hayli fazla anılmaktadır.

Öyle ki Avrupa’nın en yüksek dağı olan Ağrı Dağı; onlarca kültürü etkilemiş, üzerine yazılan türküler ve şiirlerle sıradan bir yükseklikten çok daha fazlasını ifade etmiştir.

Ülkemizin her karışında olduğu gibi, tarihsel olarak yıkanma kültürünü de barındıran bu ilimizin bu anlamda en önemli merkezlerinden biri Diyadin Kaplıcalarıdır.

Romatizmadan, kirece; siyatikten cilt ve metabolizma rahatsızlıklarına kadar sağlık kaynağı olan bu kaplıcalar adını içinde bulunduğu Diyadin ilçesinden almıştır. Ağrı’ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan Diyadin Kaplıcaları, Erzurum’a ise sadece 55 kilometre uzaklıktadır.

Ağrı Diyadin Kaplıcaları

Ağrı Diyadin Kaplıcaları

AĞRI HAMAMLARI

İl içerisinde bulunan onlarca tarihi yapıya rağmen ne yazık ki tarihi bir hamam bulunmayan Ağrı ilinde, sonrasında yapılan hamamlar aynı dokuyu vermese de size yine de güzel bir arınma ortamı sunmaktadır.

Bu hamamlardan bazıları ise şunlardır;

Kent Hamamı;

Kanarya Sok. No:9 Vali Konağı Cad. Leylek Pınar Mah. Ağrı Merkez, Ağrı  adresinde bulunan hamamın iletişim numarası;

0472 215 82 22 ve 0534 283 04 04

Yunus Hamamı;

Karataş Apt. Abide Mah. Ağrı Merkez, Ağrı adresinde bulunan hamamın iletişim numaraları;

0472 215 20 01 ve  0532 410 88 77

Ağrı Hamamlarından; Yunus Hamamı

Ağrı Hamamlarından; Yunus Hamamı

Gök Hamamı;

Yavuz Mahallesi, 418. Sokak No:8 04100 Ağrı Merkez/Ağrı adresindeki hamamın iletişim numarısı;
052 828 47 04
Ağrı Hamamlarından Gök Hamamı

Ağrı Hamamlarından Gök Hamamı

Ağrı Duşakabin İhtiyacını Nasıl Karşılıyor?

Bu kadar yıkanma kültüründen söz etmişken, insanların kişisel yıkanma ihtiyaçlarından bahsetmemek olmazdı. Her ne kadar doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri açısından Türkiye’de önemli bir yere sahip olsa da Ağrı ilimiz yine bulunduğu coğrafi özelliklerden kaynaklı ticareten fazla gelişemediği için, insanların seçenekleri de bu anlamda kısıtlanmıştır.

İşte tam da bu noktada imdadınıza yetişen firmamız, Türkiye’nin en iyi duşakabin modellerini, fabrika satış fiyatlarından ve internet üzerinden size ulaştırmaktadır.

Kalite ve fiyat onaylı duşakabinlerimizi Ağrı il merkezi başta olmak üzere; Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak ilçelerinden de sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir