Banyo, Duşakabin

Duşakabin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Duşakabin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Dekorasyon ihtiyacı ve evimize giren teknolojinin gerektirdiği uygun kullanım ihtiyacı sebebiyle, banyolarımızda bulunan duş perdelerinin yerini artık işlevsel ve şık duşakabinlere bıraktığından daha önce kısaca bahsetmiştik. Peki duşakabin seçiminde nelere dikkat edilmeli diyorsanız, işte tam size göre ipuçları.

Peki, duşakabin almaya karar vermiş bir kullanıcı duşakabin alma safhasında nelere dikkat etmelidir? Pek çok ürün gibi, duşakabinler de kendi aralarında belirli çeşitlere ayrılırlar. Menteşeli, askılı sistem, livorno ve sürgülü cam duşakabinler bu çeşitler arasında sayabileceklerimizden bazıları. Duşakabinalırken, öncelikle hangi duşakabin çeşidinin banyomuza ve ihtiyacımıza uygun olanı olduğunu belirlememiz gerekmektedir.

Şeffaf Camlı Boy Menteşeli Duşakabin

Şeffaf Camlı Boy Menteşeli Duşakabin

Dikkat etmemizi gerektiren ve aslında seçeceğimiz duşakabinin çeşidini de belirleyen bir başka husus ise; evimizde akmakta olan suyun kireçli olup olmadığının tespitidir. Eğer evinizde akmakta olan su kireçli ise; krom duşakabin çeşidini seçmeniz sizin için daha uygun olacaktır çünkü kireçli su, boya barındıran duşakabinlerin yüzeyinde zamanla kabarmalar oluşturmak gibi olumsuz bir etkiye sahiptir.

Mavi Camlı Askılı Duşakabin

Mavi Camlı Askılı Duşakabin

Paslanma görülmeyen ve Türkiye’de karşınıza en sık çıkacak olan duşakabin çeşidi ise; alüminyum malzeme ile üretilmiş olan duşakabinlerdir.

Duşakabin alırken seçmiş olduğunuz firmanın güvenilir olmasına ve size bir garanti belgesi sunmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu önlem, daha sonra yaşayabileceğiniz olası sıkıntıların yüksek ölçüde önüne geçecektir.

Duşakabin alma safhasında dikkat etmeniz gereken bir diğer ölçüt de; açma ve kapama kısımlarının sert olmaması ve sıkışma yapmamasıdır. Zamanla aşırı kullanım sonucunda bu bölmedeki aksaklıklar en çok karşılaşılan kullanıcı sıkıntılarından biridir.

Duşakabin Aksesuarları

Duşakabin Aksesuarları

Elbette duşakabin alımında sağlığımız da oldukça önemlidir, sağlığımızı tehdit etmemesi açısından ise; seçmiş olduğunuz duşakabin modelinin camlarının temperli olmasına dikkat edebilirsiniz.

Son olarak, duşakabininizin sızdırma yapmaması için, duşakabin yapımında kullanılmış olan silikon ve fitillerin kaliteli oluşunu da göz önüne almanız gerekmektedir.

Back to list

One thought on “Duşakabin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir