Banyo

Yeni Nesil Banyo Tasarımları

Yeni Nesil Banyo Tasarımları

Banyolarımız artık evin dışlanan çocuğu olmaktan çıkıp, yeni nesil uygulamalar sayesinde bir yaşam alanı olmaya başladı. Yıllardır kullandığımız banyo araçlarının yenilendiği ve üzerine ek olarak yeni uygulamaların geliştiği bu günlerde, tüketicilerin kullanımına da artık farklı ürünler sunulmaktadır.

Elbette banyo deyince ilk akla gelen duş almak ve bu işi en rahat gerçekleştirebildiğimiz alan ise duşakabinler. Tasarımcılar duşakabinin klasik işlevlerinden rahatsız olmuş olacak ki, onu geliştirip onlarca farklı seçenek yarattılar. Bu seçeneklerden öne çıkan bazılarının özellikleri ise şu şekilde;

Artık masajlı duşakabinler sayesinde duş alırken aynı zamanda suyun farklı yönlendirilmeleri sayesinde vücudumuzun masaj ihtiyacı giderilebiliyor.

Masajlı Kare Duşakabin

Masajlı Kare Duşakabin

Duş alırken bronzlaşmak isteyenler için geliştirilen uygulamalarla, duşakabininize yerleştirilen bir eklenti sayesinde sağlığınıza hiçbir sıkıntı yaratmadan bronzlaşabiliyorsunuz.

Birden fazla duş başlığı bulunduran duşakabinler sayesinde hem suyu tasarruflu kullanıp, hem de banyonuzu bir eğlence merkezi haline dönüştürebiliyorsunuz.

Duşta uzun vakitler geçiren kullanıcılar ise, multi-medya eklentileri sayesinde duş alırken müzik dinleyebildiği gibi, film de izleyebilmekte.

Kompakt Masajlı Duşakabin Sistemleri

Kompakt Masajlı Duşakabin Sistemleri

Elbette duşakabinlerin dışında olan gelişmeler de var.

Örneğin ülkemizde kullanımı çok yaygın olmayan havalandırma sistemleri sayesinde, banyomuzda her daim temiz hava soluya-biliyorken, rutubet ve nem riskini de sıfıra indirebiliyoruz. Bu sayede hem sağlığımızı, hem de banyomuzda bulunan duşakabin, banyo dolabı gibi ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz.

Yeni inşa edilmeye başlayan evlerde ise banyolarımız için ayrıcalıklar söz konusu. Eskiden evin ışık almayan, havalandırmaya bakan ve mümkün olduğunca dar olarak üretilen banyo alanları, banyo dünyasının zenginleşmesiyle birlikte artık ferah, havadar ve geniş alanlar olmaya başladı.

Bu genişlemeden sonra tasarımcılar ve kullanıcılar da banyoları bir yaşam alanı haline getirmeye başladı. Artık bu alanlarda kişisel işlerinizi daha rahat görebilmeniz için masa, sandalye hatta koltuk dahi bulunabiliyor. Ayrıca kimi kullanıcılar saksı çiçeklerinin bir kısmını da banyolarına taşıyarak, interaktif bir ortam sağlamaya çalışıyor.

Sözün özü, banyolarımız için artık çok fazla seçenek bulunmaktadır ve bütçenizle zevkinizi harmanlayarak ortaya güzel ve daha önemlisi kullanışlı bir banyo çıkarmak sizin elinizde.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir