Duşakabin

Yaprak Menteşeli Duşakabin: Özellikleri, Kullanım Alanları, Avantajları

Yaprak Menteşeli Duşakabin

Merhabalar sevgili okuyucularımız. Bugün sizlerle bir mil ve iki yaprak metal levhadan oluşan Yaprak Menteşe ve Yaprak Menteşeli Duşakabin modellerini inceleyeceğiz

Daha önceki yazılarda da bahsettiğimiz üzere menteşe;  dolapları, kapıları, pencereleri, açılıp kapanabilir olan tüm kapakları uygun bir şekilde kullanabilmemiz için, kapak ve sabit panel arasındaki bağlantıyı yapmamıza yardımcı olan araçlardır.

Yaprak Menteşe – aynı zamanda Amerikan Menteşe olarak da bilinir -, milleri sabit veya sökülebilir olan, orta mile bağlı karşılıklı iki yaprak levhadan oluşan menteşe türüdür. Yani sabit pimli, sağ sol ayrımı olmaksızın menteşenin iki kanadı bir pim ile sabitlenmiştir.

Yaprak Menteşeli Duşakabin

Yaprak Menteşeli Duşakabin

Bu menteşenin kapalı  konumdayken yapraklarının arası açık, kapalı veya her iki yaprakta içeri  doğru kapalı olan çeşitleri vardır. Yaprakların uzunluğu ise 2-8 cm’dir.

Çelik yapraklı menteşeler, gerek kullanım kolaylığı gerekse uzun ömürlülüğü sebebiyle son dönemlerde revaçta olan bir başka menteşe çeşididir. Kapılarda, pencerelerde sıkça karşılaştığımız menteşe türü, Yapraklı Menteşe’dir. Bu menteşeler, kalıcılık ve bakım-onarım gibi sonradan çokça masraflar yaratmadığı için özellikle iç mekân ve dış mekan kapı ve dolaplarında yoğun bir ilgi görmektedir. Üretimi, yapım tekniği sayesinde oldukça güçlü ve güvenilir bir yapıya sahip olması ülkemizde kullanıcılar tarafından fazlaca tercih edilmesini sağlayan bir diğer önemli etkendir.

Yapraklı Menteşeler özellikle çelik ham maddesi ile piyasaya çıkartıldığında; kapı, pencere gibi gün içerisinde sıkça kullanılan bölgelerde aşınmaya karşı yüksek direnç göstermektedir. Bir diğer taraftan dolaplarda, pencerelerde, kapılarda ve duşakabin kapılarında Yapraklı Menteşe kullanımı bizlere hem ekonomik hem de görüntü olarak son derece şık bir dizayn sağlar.

PVC Plastik Kaplamalı Yaprak  Menteşeler ise Çelik Yapraklı menteşelere nazaran daha az dayanıklı olup bundan ziyade daha şık bir görüntüye ve daha düşük fiyatlara sahip olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle PVC kapılar ve PVC pencereler de çokça tercih edilen PVC Plastik Kaplamalı Yaprak  Menteşelerin görüntü açısından oldukça şık bir görüntüsü vardır.

Bu Yapraklı Menteşe türleri, tıpkı kapı, pencere ve dolaplarda olduğu gibi duşakabin kapılarında da kullanılır ve kapının içe, dışa ya da her iki yöne açılmasını sağlar. Duşakabinlerde kullanılan menteşeleri tercih ederken, dayanıklıklılık ve uzun vadede de ekonomik kazanım açısından paslanmaz çelikten oluşan Yaprak Menteşeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Yapraklı Menteşe duşakabin türleri banyolarınıza şık bir görünüm katacağı gibi alan açısından biraz daha geniş banyolarda tercih edilmektedir.

Sektörde önemli bir yeri olan Yaprak Menteşeli Duşakabinler’i siz değerli okuyucularımız için inceledik, değerlendirdik. Duşakabin tercihi yapmak için kişisel araştırmalarınızı sitemizin blog bölümünden yapabilir, iletişim bölümünden herhangi bir ücret ödemeden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir