Duşakabin

Walk In Duşakabinler ve Avantajları

Walk In Duşakabin Nedir?

Dilimize yürü-gir şeklinde çevrilebilecek olan “Walk-In” duşakabinler, normal kabinlerle aynı amaçla tasarlanmış, yapısal olarak farklı özellikler taşıyan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erişim Kolaylığı Sağlarlar;

Walk in ya da Türkçe ile yürü gir kabinler, bir duşakabin çeşidi olmakla birlikte, genel olarak bir duş muhafazası  olarak da düşünülebilir. Duş alanının seperatörler yardımıyla ayrıldığı modellerdir. Amaç duş esnasında suyun dışarı saçılmasına engel olmaktır. Kullanımları pratik olan ürünlerdir. Duşakabinler gibi dört yanı cam panellerle kapalı değildir. Bir tarafı açık ya da yarı açık olan bölümleri vardır. Her ne kadar tekne ve küvet üstü walk in duşakabin modelleri bulunsa da genel olarak banyo zemini ile aynı hizadaki seramik üstü kurulumlar ya da gömme flat tekneler ile oluşturulan modeller walk in duşkabinleri daha iyi ifade etmektedir. Bu özellikleri ile içine giriş çıkışları kolay olmakta ve  hareket engelli kişiler için büyük avantaj sağlamaktadırlar.

Flat Tekneli Walk In Duşakabin

Flat Tekneli Walk In Duşakabin

Küçük Banyolar İçin Harika Çözüm Sunarlar;

Walk in duşakabinler her ebattaki banyoya uyum sağlayabilirler ve açılıp kapanma yapılmadığı için alan daraltmazlar. Küçük alanların geniş gözükmesini sağlarlar. Çok küçük ölçülerle kurulumları yapılabilse de Ankara Duşakabin olarak sektörden edindiğimiz  tecrübelerle, bir metre altındaki ebatlardan yeterli randıman almadığını belirtmek isteriz.

Tasarım Kolaylığı;

Walk in kabinler, tasarım esnasında da kullanıcılara kolaylık sağlarlar. Bir çok farklı görünüm ve kurulum imkanları taşımaları ile ortama uyum sağlarlar ve estetik bir hava katarlar. Cam panellerin banyolara getirdiği modern görünüm duşakabinlerin en temel özelliklerinden biridir.

Füme Camlı Walk In Duşakabin

Bir Walk In Duşakabin Modeli

Çok Kolay Temizlenirler;

Yapılarında çok fazla aksesuar taşımadıkları için kullanımları ve temizlikleri kolay ürünlerdir. Tekerlekleri, sulukları ve mıknatısları olmadığından dolayı, kireç tutma gibi bir sorun oluşturmazlar. Profil iskeletleri olmadığı için, profil aralarında oluşan kir birikimi yapmazlar. Cam panellerin yıkanması ve silinmesi temizlik için yeterli olacaktır.

Walk In Duşakabinlerin Yapıları;

Yapıları, klasik duşakabinlerden faklılık gösteren walk in kabinler, bir profil iskelete ihtiyaç duymazlar. Kurulumları gergi kolları kullanılarak kolayca yapılabilir ve menteşeler yardımı ile kanatlar monte edilebilir. Bünyelerinde tekerlek, suluk ve mıknatıs gibi aparatlara ihtiyaç duymayan sade bir yapıları vardır. Sürgülü cam duşakabinler gibi hareket eden bir kapı mekanizmaları yoktur.  Bu durum maliyetlerine de olumlu olarak yansımaktadır.

 

 

KAYNAKLAR;

www.sanctuary-bathrooms.co.uk/blog/walk-in-shower-enclosure-or-walk-in-shower-whats-the-difference/

www.housebeautiful.com/room-decorating/bathrooms/a24166956/walk-in-showers/

www.thespruce.com/youll-want-switch-walk-in-shower-3984666

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir