Kültür

Trabzon Hamamları

Trabzon'dan Bir Kare

Trabzon Hamamları

Trabzon, Karadeniz bölgesinde az bir alan kaplayan ve diğer tüm karadenize kıyısı olan ülkelerin limanları ile bağlantısı bulunan bir şehirdir. Bu güzel şehrin iklimi, yazın ve kışın fark etmeksizin soğuk ve yağışlı olur. Şehrin insanları, misafirperver ve inatçı olarak bilinir. Yaylarda oynanan horon sonrasında, yorulan ve terleyen insanların gittikleri yerler bulunur. Trabzon’da en sık gidilen yerler hamamlardır. İnsanların rahatlamasını ve ter atmasını sağlayan hamamlarda diğer hamamlar gibi tek kişilik duşakabin alanları bulunmaz. Trabzon şehrinde bulunan hamamları inceleyelim.

Tarihi Meydan Hamamı

Cildinizin kese keyfini yaşayacağı klasik bir Türk hamamıdır. Hijyenin ön planda tutulduğu bu hamamda erkek ve kadın bölümleri ayrılmıştır. Haftanın 7 günü açık olan hamam 06.00 ve 23.00 arasında hizmet vermekte.  Erkek hamamı Kemerkaya Mh. Maraş Cd. No:3  Trabzon’da bulunur ve 0 462 323 03 62 telefon numarası ile ulaşılabilir. Kadınlar hamamı ise Kemerkaya Mh.Maraş Cd. Hamam Sk. No:5/A Trabzon’da bulunur, ulaşmak isteyenler 0 462 326 71 53 no’lu numarayı arayabilir.

Trabzon Meydan Hamamı

Tarihi Meydan Hamamı

Trabzon Paşa Hamamı

Erkekler ve kadınların bölümleri ayrı olan ve 7 gün 24 saat hizmet veren bu hamama Çeşpaşa Hamam Caddesi Trabzon’da bulunur. Hamama 0554 117 79 61 no’lu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Hamam içerisinde sauna, buhar banyosu ve masaj hizmetleri verilmekte.

Trabzon Paşa Hamamı

Trabzon Paşa Hamamı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir