Duşakabin

Sürgülü Duşakabin mi, Menteşeli Duşakabin mi?

Boy Menteşeli Kapılı Dikdörtgen Duşakabin

Duşakabin kapıları sürgülü ve menteşeli olarak iki gruba ayrılırlar. Rayların içinde ki tekerlerin hareket etmesi, kapıların sağa ve sola kaymasıyla çalışan duşakabinlere sürgülü duşakabin denirken, kapı şeklinde dışarı doğru açılan kabinlere menteşeli duşakabinler diyoruz.

Küvet Üstü iki Duvar Arası Sürgülü Duşakabin

Küvet Üstü iki Duvar Arası Sürgülü Duşakabin

Kapılar ve camlar dışındaki tüm özellikleri aynı olan, bu iki duşakabin grubundan hangisini seçeceğimize karar verirken bütçenizi, duş teknesi mi? küvet mi? tercih edeceğinizi ve duşakabin kurulacak alanın yapısını belirlemeniz gerekmektedir.

Menteşeli duşakabinler küvet üzeri üretilmezler. Dolayısıyla küvet tercih edecek kişilerin sürgülü duşakabinlere yönelmeleri gereklidir. Sürgülü duşakabinler polistren cam ve 4 mm temperli cam kullanımına uygundur. Bu durum maliyetin düşmesine neden olur. Menteşeli duşakabin kapıları 70 cm’den başlar ve dışarı doğru açılır. Yani banyonuzda kapının açılmasına yetecek kadar alanın olması gereklidir.

Nokta Menteşeli Çekmeceli Duşakabin

Nokta Menteşeli Çekmeceli Duşakabin

Tercihiniz duş tekneli bir kabin ise, bütçeniz uygunsa ve banyonuz yeterli alana sahipse kişisel zevklerinizin sizi yönlendirmesine izin vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir