Banyo

Şekillerine Göre Küvet Çeşitleri

Küvet Çeşitleri

Küvet, klasik yıkanmaya göre çok daha elverişli olan duşakabin keyfini arttırarak kişinin yoğun ve yorgun geçen gününün tüm stresini atmayı sağlıyor. Elbette gelişen teknoloji ve tasarımın da katkısıyla küvetler içi su dolu hazneler olmaktan çıkarak birçok eklentiyi banyonuza kadar getiriyor. Jakuzi, su masajı gibi birçok özellik, çok rahat bir şekilde küvetinize eklenebiliyor ve rahatlamanın keyfini doya doya çıkarmanız sağlanıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, birçok yeniliğe ve özelliğe sahip olan küvetler, kişilerin zevkine, bütçesine ve banyo hacmine göre farklı şekillerde üretilmekte. Peki, sizin için en uygun küvet şekli hangisi?

Kare Küvetler

Kare küvetler, küvetin doğası gereği pek tercih edilmeyen bir tür ancak dar hacimli banyolar için gerekli. 2000 yılı öncesinde üretilen dairelerin pek çoğunda duşakabin sistemleri gelişmediği için banyo alanları dar olarak tasarlanıp bu şekilde imar ediliyordu. Bu darlıktan kaynaklı kişinin banyoda yapabileceği tek iş hızlıca duş alıp çıkmak olurdu ancak artık devir değişti ve banyolarımız sadece yıkanma değil aynı zamanda bir stres atma mekanına dönüştü ve bu sebeple yeni üretilen banyolar da eskilerine göre çok daha geniş olarak tasarlandı.

Ancak geniş bir banyosu olmayanlar için de duşakabin sektörü mutlaka sunacak bir şeyler buluyor.  Kare küvetler de bu arayışın ürünü. Banyosu yeterince geniş olmayan kullanıcılar için üretilen kare küvetler. 90×90, 100×100, 110×110, 120×120 genişliklerinde üretiliyor. Banyonuz yeterince geniş değil; ama siz yine de küvet keyfi yaşamak istiyorsanız bu ölçülerden banyonuza uyan birini tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Küvetler

Eski dairelerde dahi ufak da olsa bulunan ve küvet şekli denilince ilk akla gelen dikdörtgen küvetler, günümüzde hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Kişinin oturup, ayaklarını uzatmasına en uygun küvet şekli olan dikdörtgen küvetler, zamanda içerisinde elbette gelişti.

Artık, su doldurup içine girme işlevinden çok daha fazlasını karşılayan dikdörtgen küvetlerde, jakuzi, hidromasaj gibi özellikler de bulunuyor.

Siz de yeni nesil dikdörtgen küvetlerden almak, yaptırmak istiyorsanız. 90×120, 100×120, 90×130, 100×130, 110×130 gibi boy-en seçeneklerine bakabilir ya da firmamız aracılığıyla banyonuzdaki özel ölçüm bir alan için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Küvet Üstü Dikdörtgen Duşakabin

Küvet Üstü Dikdörtgen Duşakabin

Oval Küvetler

Oval küvetler, ülkemize jakuzinin girişinin müjdeleyicisiydi ve ilk çıktığı zamanlarda diğer küvet şekillerine göre oldukça pahalı olarak satılıyordu ancak günümüzde oval küvetlerin barındırdığı jakuzi, su masajı gibi özelliklerin diğer küvet şekillerinde de bulunuyor olması fiyatlarda denkliğe yol açtı.

Tasarım açısından hala revaçta olan oval küvetler aynı zamanda banyosunda yer problemi yaşayan ancak küvet keyfinden vazgeçmek istemeyen kullanıcılar için de ideal.

Oval Küvetli Duşakabin

Oval Bir Küvet Örneği

Özel Tasarım Küvetler

Teknolojinin gelişmesi, aynı zamanda tasarımı da tetikliyor çünkü göze hoş görünmeyen teknolojik bir ürün neredeyse alıcı bulamıyor. Tasarım dünyasının gelişmesi, elbette duşakabin sektörüne de yansıdı ve hem duşakabinlerde hem de küvetlerde birbirinden başarılı onlarca tasarım ortaya çıktı.

Bu tasarımların birçoğu da klasik ölçü birimlerinin dışında oluştu. Örneğin, yeni tasarım küvetler kare, dikdörtgen veya oval olarak değil, farklı noktalarda farklı eğrilerle birlikte hem kullanışlılığını kaybetmeyerek hem de görsel olarak zenginlik kazanarak piyasaya sürülüyor.

Aradığınız tarzda özel tasarım küvet bulamıyorsanız, yine firmamız aracılığıyla kendi hayalinizdeki küvet çizimini ölçüleriyle göndererek, dilediğiniz küvet tasarımına kavuşabilirsiniz.

 

Belirtmek gerekir ki, küvetlerin tamamı tüm duşakabin modelleriyle uyumludur. Beğendiğiniz duşakabin modeli ister nokta menteşeli olsun, ister boy menteşeli olsun isterse de sürgülü olsun, istediğiniz duşakabine uygun bir küveti bulmanız veya yaptırmanız tamamen olanaklıdır. Hatta günümüzde duşakabinsiz; sadece küvet satışı yok denecek kadar azdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir