Kültür

Samsun Hamamları

Samsun Hamamları

19 Mayıs’ın gururuyla yaşayan, Bandırma Gemi Müzesi ve Onur Anıtı gibi turistlik yerlere konukluk eden bir kent. Karadeniz’in hızlı büyüyen ve adından söz ettiren şehirlerden bir tanesi. Samsun’da tarihi ve turistik yerleri gezdikten sonra, bütün günün yorgunluğunu üstünüzden atmanız için önerilecek yerlerden en başında gelenlerden birisi Samsun Hamamlarıdır. Samsun’da tarihi ve modern zamanların hamamları bulunur. Her hamamda erkek ve kadın bölümleri ayrıdır. Samsun Hamamlarının bazı bölümlerinde, insanların rahat edebilmesi için tek kişilik duşlar için duşakabin alanları bulunmaktadır. Hamamların birçok odaları ve hizmet verdikleri alanları vardır. Samsun’un hemen hemen her ilçesinde hamamlar bulunur. Peki bu hamamlar nelerdir, adresleri nedir?

Atakum Osmanlı Hamamı

2018’de hizmete açılan hamam, kadın ve erkek bölümü olarak ikiye ayrılmakta. İçerisinde her bölüm için sauna, yüzme havuzu, tuz odası gibi odalar bulunmaktadır. Osmanlı ve Selçuklu mimarisi olarak inşa edilen bu hamam Mevlana Mahallesi Alparslan Caddesi No: 71 Atakum, Samsun’da bulunur. 362 439 32 00 no’lu numaradan hamama ulaşabilirsiniz.

Atakum Hamamı

Atakum Hamamından Bir Görünüş

Tekkeköy Türk Hamamı

Belediye tarafınca inşa edilen bu hamam Selyeri Sinanoğlu Sk. No:9 Tekkeköy, Samsun’da bulunur. Hamamın iletişim numarası ise; 0362 250 01 23

Tekkeköy Hamamı

Samsun Hamamları içinde öne çıkan Tekkeköy Hamamı

 

Bafra Hamam Turkuaz

Altınyaprak mahallesi sertkaya 1. Sokak no :19 Bafra, Samsun’da bulunan hamamın iletişim numarası; 0551 179 13 06’dir.

Bafra Hamamı

Bafra Hamamı

 

Tarihi Gelin Hamamı

17. yy’da Osmanlı dönemine aittir. Üç odası ve bir soyunmanlık vardır. Üç odanın üstü delikli bir kubbeyle örtülüdür. Çarşamba, Sungurlu, 55500 Çarşamba, Samsun’da bulunur.

Terme Şehir Hamamı

Fenk mah. Fiskobirlik cad. Terme, Samsun’da bulunur. 0542 727 47 67 no’lu numaradan iletişim kurabilirsiniz.

 

Vakıf Hamamı

10 özel banyo ve 4 kişilik ümumi hamama sahip Vakıf Hamamı; İmaret Mah. Vakıf Kaplıcaları Sok., Havza Merkez, Havza, Samsun’da bulunuyor. Hamamın iletişim numarası; 0362 714 1460

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir