Duşakabin

Paraduş menteşeli duşakabinler ve özellikleri

Paraduş Menteşe

Paradus menteşe, duşakabinlerde ve cam kapılarda kullanılan, kapının 90 derece içe veya dışa açılmasını sağlayan menteşelerdir. Duşakabinlerde kullanılan menteşelerin, camdan cama veya duvardan cama atılan modelleri bulunmaktadır. 8-12 mm kalınlık aralığındaki camlara uygulanan paraduş menteşelerde renk seçenekleri sınırsızdır.

Paraduş menteşeli duşakabinler ve özellikleri

Paradus menteşeli dusakabinler kare, oval, beşgen ve iki duvar arası uygulanabilen duşakabinlerdir. Camların alt ve üst kısımlarında profil kullanmadığımız paraduş menteşeli duşakabinler, banyo duvarlarının ve zeminin dümdüz olması durumunda, duvar kısımlarında da profil kullanılmadan üretilebilmektedir. Duvarda ya da zeminde eğrilik yani orantısızlık tespit edildiğinde yalnızca duvar kısımlarında profil kullanmaktayız.  Paraduş menteşeli duşakabinlerin diğer olumlu özelliği, zamanlara sararan ve kötü bir görüntü oluşturan plastik mıknatıslar yerine alüminyum mıknatıslara sahip olmasıdır. Şeffaf, füme, bronz ve reflekte gibi cam seçenekleri mevcuttur. Camın sallanmasını engellemek için duvar ile cam arasında gergi kolu kullanmaktayız.

Kare paraduş menteşeli duşakabinler

Kapıların yalnızca dışarı açılabildiği bu modellerde, kapılar 3 ve ya 4 parça camdan oluşmaktadır. 3 parçalı camlı kabinlerde tek kapı, dört parçalı camlarda ise iki kapıya bulunmaktadır.

Füme Camlı Paraduş Menteşeli Duşakabin

Füme Camlı Paraduş Menteşeli Duşakabin

Oval paraduş menteşeli duşakabinler

Oval şekilli duşakabin camlarına, oval formu kazandırmak için camlar özel bükme makinalarında yapılmaktadır. Bu sebeple oval paraduş menteşeli duşakabinlerin fiyatları, diğer ürünlere göre daha yüksektir. Ve montaj süresi 15-20 gün civarında sürmektedir.

Beşgen paraduş menteşeli duşakabinler

Bu modellerin, diğer paraduş menteşeli duşakabinlerden tek farkı, camlarda kullanılan menteşelerin, beşgen modellere uygun olarak tasarlanmasıdır.

Füme camlı beşgen duşakabin örneği

Füme camlı beşgen duşakabin örneği

İki duvar arası paraduş menteşeli duşakabinler

İki duvar arası paraduş kabinlerde isteğe bağlı olarak tek kapı ya da çift kapı yapılabilmektedir. Ankara Duşakabin olarak, 60-75 cm aralığında tek kapıyı tercih etmenizi öneririz. Kapıların hem içe hem dışa açılabildiği duvar arası modellerde, duş sonrası kapı üzerinde biriken suların banyoya akmasını önlemek için kapının içe doğru açılmasını önermekteyiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir