Duşakabin

Panel ve Tekerlek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı Duşakabin Tekerlekleri

Duşakabinlerde sıkça yaşanan problemler arasında yer alan mevcut panelin yerinden çıkması veya gider kısmının zamanla deforme olmasıdır. Peki, bu deforme süresini nasıl geciktirebiliriz veya alırken ne şekilde olmasına dikkat etmemiz lazım bu konuyu inceleyelim.

Duşakabinlerde hareketli olan panel kısmının zaman içerisinde yerinden çıkmasına sebep en büyük etken, tekerlerin kötü malzemeden yapılmış olmasıdır. Bu tekerleğin standart malzemesi pirinç ve derlin ismi verilen malzemelerden meydana gelir. Yani tekerleğin göbek kısmı, pirinç ve pirinç kısmı çevreleyen malzeme derlin ile kaplı olursa mevcut sürtünme en aza indirgenmiş olacak ve haliyle panelin yerinden çıkması gibi bir sorunla karşı karşıya kalınmayacaktır.

Duşakabin Tekerlekleri

Duşakabin Tekerlekleri

Duşakabin alırken bakacağınız noktalardan biri de tekerleklerin plastik kaplı olup olmadığıdır. Eğer etrafı plastik ise bu size mutlaka sorun çıkartacaktır. Zamanla ısı, nem ve sürtünmenin etkisi ile plastik kaplı malzeme erir ve hareketli panelin dengesini bozar. Dengesi bozulan panel ya sıkça yerinden çıkar ya da açıp kaparken size sıkıntı yaşatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir