Duşakabin

Neden Livorno Duşakabin?

Duşakabin modelleri içinde karşımıza çıkan Livorno duşakabinler, estetik ve zarif görünümleri ile ilgi görmektedirler. Peki görünümleri dışında diğer özellikleri nedir, avantajları nelerdir ve bize hangi seçenekleri sunmaktadırlar?

Görünüşlerine baktığımızda, üst profillerin duşakabini çevrelediği ve cam kenarlarının altında kaldığını görürüz. Bu görüntü karşımıza çıkan temel özelliklerden biridir.

Livorno Duşakabin Profilleri;

Duşakabin profillerine baktığımızda karşımıza iki tip çıkmaktadır. Bunlardan biri açık sistem ile kurulum sağlayan klasik yapılı profillerdir. Diğeri ise kapalı sistem olarak kurulan profillerdir. Aralarındaki fark tüm sisteme etki eden, duşakabin tekerleklerinin çalışma sistemini de ifade etmektedir. Açık sistemde tekerlerkler açık bir ray üzerinde haraket ederken, kapalı sistemde ise kapalı bir ray içinde hareket etmektedir. Bu özellik tekerleklerin raydan çıkma ihtimalini ortadan kalmakta ve kullanımda büyük avantajlar sağlamaktadır. Tekerleklerin ray içinde hareket etmesi güvenli bir kullanımı da beraberinde getirmektedir. Açık sistemlerde zorlanma ve sıkışma gibi durumlarda tekerlekler, raydan çıkabilmektedir. Bu durum fark edilmez ve sorun giderilmezse, duşakabin kapısı düşebilir ve patlar. Aşağıdaki resimde iki sistemin de görüntüsü verilmiştir. Resimlere bakılınca üsteki açık sistemde, tekerleklerin üst kısımlarının boşta kaldığı görülebilir.

Açık ve kapalı sistem raylar

Üstte açık sistem ray, altta ise kapalı sistem ray görüntüsü.

Her iki profilin ortak yanı ise paslanmaya karşı dirençli olmaları ve kolay temizlenebilmeleridir.

Profil Renkleri;

Tüm modellerde olduğu gibi Livorno Duşakabinlerde de çeşitli profil renkleri mevcuttur. Bunların en çok tercih edilenleri ise; parlak krom profiller, siyah ve antrasit profil renkleridir. Bu renkler bir çok banyo için uyumlu olan, seramik ve banyo dolapları ile bütünlük oluşturabilen renklerdir.

Duşakabin Profil Renkleri

Duşakabin Profil Renkleri

Cam Çeşitleri ve Özellikler;

Livorno Duşakabinlerde bir çok farklı cam seçeneği bizi karşılar. Temperli cam çeşitlerinin hepsini tercih edebiliriz. Bunların başında füme camlar, bronz renkli camlar, karolajlı camlar ve şeffaf camlar gelmektedir. Bu cam tipleri zıtlık oluşturan profillerle çok ideal görünümler yaratabilmektedirler.

Duşakabin Ankaram olarak gördük ki, son yıllarda en çok tercih edilen model siyah, kapalı sistem profilli ve şeffaf camlı kontrast oluşturan ürünler oldu. Sizde hemen şimdi Livorno ürünlerimizi inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir