Duşakabin

Nanoteknolojili Duşakabin Sistemleri

Nanoteknolojili Asma Tavanlı Duşakabin

Nanoteknolojili Duşakabin Sistemleri

Nanoteknolojili Duşakabinler artık hayatımızda. Çağımızın son teknolojilerinden biri olan nanoteknoloji, gündelik hayatımızda kullanmakta olduğumuz pek çok ürünün geri dönüşümünü sağlayarak üretim sağlamaya olanak tanımaktadır.

Son gelişmelere baktığımızda en yeni nanoteknolojik ürün olarak karşımızda boy gösteren nano perdelerden sonra mühendisler şimdi de nano duşakabin sistemlerini üretmek için çaba ve aktivite içerisine girmiş bulunmaktalar.

Nano Teknolojili Duşakabin

Nano Teknolojili Duşakabin

Nano duşakabin sistemlerini üretmek için kafa yoran mühendislerin çalışmaları ise; Arizona State Universiy’de hâlihazırda devam etmektedir. Mühendislerin öngördüğü nano duşakabin sistemlerinin genel özelliğinin ise; susuz sisteme dayalı olması bekleniyor. Duşakabin içerisinde kullanılması planlanan yüksek vakumlu pompalar ve gelişmiş algılayıcılar yardımı aracılığı ile duşakabinin içerisine girerek vücudumuzda bulunan bakteri ve mikroplardan kolaylıkla arınabileceğiz.

Nanoteknolojili duşakabin sistemlerinin Türkiye’ye ulaşması büyük ihtimalle uzun zaman alacaktır ancak böyle bir teknoloji ile karşımıza çıkan duşakabin sistemleri olmuş olsa hastane, fabrika vb. gibi çok sayıda insan içeren mekânlarda kullanımını sağlamak oldukça ekonomik ve faydalı olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir