Duşakabin

Katlanabilir Duşakabin Modelleri

Katlanabilir Duşakabin Modelelri

Dar banyolara sahip kullanıcılar için tasarlanmış olan katlanabilir duşakabin modellerine, akordiyon kapılı duşakabin de denmektedir. Parlak ya da mat krom bir çerçeveye monte edilen camların, profil içine yerleştirilen rulmanların hareket etmesiyle çalışırlar. Katlanan cam kanatlar, sizlerin isteğine göre sağda veya solda toplanabilme özelliğine sahiptir.

Dar banyoların en büyük sorunu bir duşakabin alanı ya da küvet alanının bulunmamasıdır. Bunun da beraberinde  zeminin sürekli ıslak kalması, temizliğin zor olması, çabuk kirlenmeye eğilimli olması gibi gibi sorunlar bulunmaktadır. Bu konuda çok farklı ve pratik çözüme ihtiyaç duyan banyolar, dar alana sahip banyolardır. Dar banyolarda kullanılan duşakabinler ve özellikle Katlanabilir Duşakabinler, banyonuzda alan yaratır, ferah ve daha rahat bir ortam oluşturur. Menteşeli duşakabin kullanmanın mümkün olmadığı dar banyolarda ya da duşakabine çok yakın konumlanmış klozet, çamaşır makinası, banyo dolabı vs gibi eşyaların, kapıların açılmasına olanak vermediği durumlarda kullanılır.

Karolajlı Katlanır Kapılı Duşakabin

Karolajlı Katlanır Kapılı Duşakabin

Neden Katlanabilir Duşakabin ?

Dar alanlarda menteşeli kapıların açılıp kapanmaları zor olduğundan ,  yine alan yetersiz ise kayar kapıların ebatları küçüleceğinden, duşakabine girip çıkmak zorlaşabilir. Kapı ölçümüzün 90cm olduğunu düşünelim. Menteşeli sistem kullandığımızda kapının açılışı sırasında içeriye ya da dışarıya hareket etmesi gerekecektir. Dar alanlarda bu hareket zorlaşacak ve kullanımımızı kısıtlayacaktır. Yine aynı ölçü içinde bir Sürgülü Sistem Duşakabin kullanırsak, kapımızın bir kısmı sabit bir kısmı ise açılır olacağından ancak 45-50 cm bir alandan geçerek duşakabine girmek zorunda kalırız. Ama Katlanır Kapılı duşakabinler tüm bu problemleri ortadan kaldıracak ve aynı ölçüler içinde 85 ila 88 cm kapı   kullanım alanı sağlayacaktır.

Karolajlı ve Panelli Katlanır Duşakabin

Karolajlı ve Panelli Katlanır Duşakabin

Nasıl Bir Yapıya Sahipler ?

Teknik yapılarına bakacak olursak, Katlanabilir Duşakabinlerin profilleri, Livorno Duşakabinlerle benzerlik gösterdiklerini görürüz. Her iki sistemde de kabin kapılarının hareketlerini sağlayan tekerlekler kapalı ray içinde çalışmaktadır.  Bu yapı, tekerleklerin profil içinden çıkmasına engel olarak duşakabinlerin daha güvenli kullanımını sağlamaktadır. Profil renkleri ise sarı, siyah, parlak ve mat yapıdadırlar.

Cam yapıları ise, kalınlık 4mm olup temperlenmiş camlardır. Temperli camlar yüzeyden aldıkları darbelere karşı oldukça dayanıklı olmalarına karşı,  kenarlarından aldıkları darbelerle çabuk patlama  eğilimindedirler. Ama katlanır kapılı sistemlerde, cam kenarları profiller içinde kalmakta ve bu olumsuzluğu ortadan kaldırarak güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Cam seçenekleri ise diğer kabinlerde olduğu gibi karolajlı, kumlamalı, şeffaf ve füme olabilmektedir.

Diğer sistemlerde kullanılan mıknatıslı kapılar, bu sistemde de kullanılmaktadır. Bu sayede kapı kapandığında sızdırmazlık garanti olmakta ve rahat bir kullanım ortamı oluşturmaktadır. Krom profillerle desteklenen yapısı, şık bir görünüm sağlamakta ve banyomuzun görünüşünü modern bir yapıya dönüştürmektedir.

Duş teknesi ve küvet üzeri olarak üretilebilen katlanır duşakabin sistemleri, istenildiği takdirde yere sabitlenmiş bir kutu profil üzerine göre de üretilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir