Banyo

Günümüz Banyo Tasarımları

Banyo alanında günümüzde en büyük yenilikler duşakabinlerde olmuştur. Elbette diğer banyo elemanları da gün geçtikçe yeni şekil ve modelleriyle karşımıza çıkmaktadır ancak bu konuda en yenilikçi ürün duşakabindir.

Gün geçtikçe daha fazla geliştirilen duşakabin türlerinin artık buharlısı, jeti, masaj yapanı bulunmaktadır. Üstelik duşakabin modellerinin yenilikleri bu kadarla da sınırlı değil. Bunların dışında birden fazla duş başlığı bulundurabilen duşakabinler beraberinde kaymayı önleyici ürünlerle birlikte de satılmaktadır. Öte yandan bir medya alanına dönüştürebileceğiniz duşakabinlerinize cd-dvd player, televizyon, müzik çalar gibi eklentiler de yapabilmeniz gelişen teknoloji sayesinde artık mümkün.

Bir Banyo Tasarımı Örneği

Bir Banyo Tasarımı Örneği

Banyolarımızda bulunan bir diğer teknoloji harikası ise artık hemen her eve girmeye başlayan havalandırma sistemleridir. Hepimizin bildiği üzere banyolarımızda sürekli sıcak su buharından kaynaklı nemlenme oluşmaktadır bu da banyo içerisindeki birçok ürünün çürümesine, mantar oluşturmasına ve yıpranmasına yol açmaktadır.

Banyo Havalandırması Örneği

Banyo Havalandırması Örneği

Yeni nesil havalandırma sistemleri sayesinde artık banyonuzdaki nem birikmeye fırsat bulmadan dışarıya atılır ve banyo içindeki eşyalarınız, mobilyalarınız uzun süre korunmuş olur. Öte yandan ısı ayarı yapılabilen modeller sayesinde örneğin kışları banyoda üşümenize son verebilirsiniz.

Yeni nesil evler, aynı zamanda yeni nesil banyolar demek. Eskiden birçok evin banyosu hem çok dar hem de evin en karanlık kısmında olurdu. Ancak artık tasarımcılar yeni tasarımlarıyla eski banyo şekillerinin de önüne geçmeye başladılar. Bu sayede hem ışık alan hem de oldukça geniş banyo alanları tasarlanmaya başladı.Kimi zaman standart bir evin salonu genişliğinde banyolarla karşılaşmamız artık mümkün. Banyoların bu şekilde büyümesi ise kalan alanı doldurma fikirleri üretti. Evimizde günlük kullandığımız birçok ürün artık banyolarımıza da taşınabiliyor. Masa, sandalye, halı, perde vb. birçok ürünü artık banyolarımızda da görebilmekteyiz. Üstelik kimi kullanıcılar artık banyolarında çiçek, küçük ağaç gibi bitkiler dahi yerleştirmektedir. Yani artık banyolar git gide bir yaşam alanına dönmektedir.

 

Kaloriferin evlerimizde yaygınlaşmasından sonra özellikle dar banyolu evlerde bir de radyatörlerin yer kaplaması sorunu ortaya çıktı ancak tasarımcılar elbette bunun da çözümünü buldu. Havlu askısı ya da banyonun başka bir aksesuarı olarak düzenlenen yeni nesil radyatörler hem banyonuzu ısıtmaya devam ediyor, hem yer kaplamıyor hem de farklı kullanım amaçlarıyla da size hizmet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir