Kültür

Giresun Hamamları

Giresun Hamamları

Giresun, geçmişten günümüze hayvancılık ve tarım ile uğraşmış ve böylece dünyaya fındık göndermeye başlanmıştır. Doğa’nın hakimiyet sürdüğü bu şehirde, Piraziz, Bulancak, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele ve Eynesi ilçelerinde sahiller ve plajlar nedeniyle sakin bir tatil isteyen ziyaretçilerin akımına uğramıştır.

Yazları toplanan fındıklar, kentte bulunan üreticileri ve fındık toplamaya gelen diğer memleketlilerini bu bölgeye çeker. Güneşin altında çalışan ve fındık toplayan ziyaretçilerinin, dinlenme seansında tercih ettikleri plajlar, sahiller ve hamamlar dolup taşar. Giresun’da hem modern zamanın hem de tarihi olarak bilinen iki hamamı vardır. Hamamlar’dan biri Bulancak ilçesinde diğeri ise Tirebolu ilçesinde bulunur. Bulancak ilçesinde bulunan Tarihi Bulancak Hamamı, şehirde içerisinde duşakabin bulunan tek hamamdır. Bu hamamların özellikleri ve tam adresleri nelerdir bunları inceleyelim.

Tarihi Bulancak Hamamı

2017 yılında hizmete açılan Tarihi Bulancak Hamamı, sauna, masaj, cilt bakımı, damat hamamı, gelin hamamı, kese, köpük masajı ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Bulancak mah. Hamam sk. No:8  Giresun, Bulancak adresinde bulunan hamama 0454 333 4 333 no’lu numaradan arayabilirsiniz.

 

Tarihi Tirebolu Hamamı

200 yıllık olduğu tahmin edilen, Giresun’un ayakta kalan tek tarihi hamamı. Çarşı Mah. Goga Yalısı Sok. Giresun, Tirebolu ‘da bulunan bu hamama 0454 411 25 59 no’lu numaran ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir