Banyo

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler ve Tasarımlar

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler

Duşakabin yerine farklı tercihler arıyor ve ne kullanılır diyerek alternatif  tasarım planlıyorsanız, çok fazla bir seçenek olmadığını görürsünüz. Duş alanını izole etmede en iyi tercih olarak karşımıza duşakabinler çıksa da, bazı farklı yöntemler de mevcut. Şimdi sizlere fikir vermesi amacıyla bunlara bir göz atalım.

Banyo Perdeleri;

Eskiden duş alanlarımızda sıkça kullanılan banyo perdeleri, günümüzde çok ucuz olan maliyetleri sayesinde tercih edilen ürünler olarak piyasadaki varlıklarını koruyorlar. Ucuz olmalarının yanında bir çok renkli desen ya da şeffaf görünümleri ile seçenek sunan

Banyo perdesi

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler : Banyo Perdeleri.

banyo perdelerinin montaj ve kullanımları da oldukça pratik. Bir çok model çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliği ile temizlik konusunda da bize yardımcı olmaktalar. Duşakabin ve benzeri ürünlerin temizlikleri için ayırdığımız vakit, banyo perdesi tercih edildiğinde neredeyse ortadan kalmaktadır.

Ayrıca banyo perdesi maliyetleri o kadar düşüktür ki, istenildiğinde yeni bir perde ile değiştirilerek banyonun görünümü tamamen yenilenebilmektedir. Bu şans kurulu bir duşakabin de yoktur.

Cam Paravanlar;

Cam paravanlar ile bölümleme yapabilirsiniz. Bu seçenek biraz duşakabinleri andırsa bile fiyat olarak daha makul bir tercih olacaktır. Cam panellerle duş bölümü ayrılarak suyun etrafa saçılması önlenecek ve banyonuz daha kuru kalacaktır. Şeffaf, reflekte, renkli camlar dışında kumlama ile desen yapma şansı da vardır. Ankara Duşakabin olarak her ölçüde imalatını yapabileceğimiz cam paneller için bizi arayabilirsiniz.

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler : Cam Panelli Duş Alanı

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler : Cam Panelli Duş Alanı

Duvar Paravan;

Eğer cam istenmiyorsa duş bölümü duvar ile de ayrılabilir. Bu seçenek diğerlerinden oldukça maliyetli bir tercih olacaktır ki, neredeyse bir kabin kadar bütçenize yük getirebilir. Duvar tercihi genellikle yarım boy olarak kullanılıyor. Suyun etrafa saçılmasını engelleyecek bir yükseklik belirleyerek ölçü çıkarabilirsiniz. Tabi ki duvarın iç kısmının, banyo duvarlarınız gibi seramikle kaplanması gerekecektir.

Duş Alanınız Genişse;

Eğer banyonuz yeterince geniş ve duş zemininiz uygun şekilde dizayn edilmişse, hiç bir şey yapmadan da kullanma şansınız var. Geniş ortamlarda su etrafa saçılsa da, eğer duş alanı içinde kalıyorsa bir problem olmayacaktır. Böyle bir imkanınız varsa, banyonuzu bölümlemek istemeyebilirsiniz. Alanı olduğu gibi bırakarak kullanmak da tercihlerden birisidir. En büyük avantajı ise evinizde evcil hayvan besliyorsanız onları yıkarken size sağlayacağı kolaylık olacaktır.

Kabinsiz Tekne veya Küvet Kullanımı;

Bir duşakabin kullanmadan duş teknesi ya da küvet tercih edilebilir. Uygun modellerden istediğiniz birini tercih ederek  sade bir şekilde banyonuzu tasarlaya bilirsiniz. Bu yöntemde bölümleme olmadığı için alan konusunda avantaj sağlayacaktır. Yurt dışında çok sık kullanılan banyo tercihlerinden biridir.

gomme-kuvet

Duşakabinsiz bir gömme küvetli banyo görünümü.

Duşakabin Yerine Farklı Tercihler arayanlar için, tercihleri incelik. Bu tercihler duşakabin fiyatları ile karşılaştırıldığında maliyet açısından bizlere avantaj sağlayabilir. Ayrıca bölümlenmeyen bir banyo da daha geniş kullanım alanı sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir