Duşakabin

Duşakabin Tamiri: Nedir, Nasıl Yapılır?

Duşakabin Tamiri

          Değerli okuyucularımız, duşakabinlerimizi alırken her ne kadar dikkatli, sağlamlık ve uzun ömürlülük açısından seçici olsak da bazen başımıza talihsiz olaylar gelir ve duşakabinlerimiz bozulabilir. Bu durumlarda ne yapmak gerekir? Halihazırda satın alırken çokça para verdiğimiz duşakabinleri tamir etmek mümkün müdür, nasıl tamir edilir? İşte bu yazımızda sizlerle beraber bu sorulara cevap arayacak, duşakabin tamiri: Nedir, Nasıl Yapılır? bir göz gezdireceğiz.

          Montaj sırasında bazen silikon uygulanması gereken yerlere  silikon ya hiç ya da yeterince uygulanmamış ve gerekli izole işlemi gerçekleştirilememiş olabilir. Ya da kapıların kenar kısımlarındaki sızdırmazlık ürünlerinden su kaçırıyor olabilir. Eğer sorun silikondan kaynaklanan bir sorun ise, yapmanız gereken çok basittir. Öncelikle az uygulanmış ya da yıpranmış silikonları yerinden  sökmek ardından da altını iyice kurutmak gerekir. Zira ıslak zemine uygulanan silikon verim göstermeyip zemine yapışmaz. Ayrıca uygulanan silikonların antibakteriyel olmasına dikkat edilmelidir.

          Püf Noktası : Temizlenmiş zemini kurutmak adına, kuru bir bezle sildikten sonra saç kurutma makinesiyle hafif nemli zemin kuru hale getirilebilir. Silikon uygulama işlemi çok ince bir tabaka halinde ve dikkatlice yapılmalıdır. Aksi taktirde silikonun profiller üzerinde kalması durumunda, estetik yapıyı bozacak sonuçlar elde edebilirsiniz.

          Eğer problem açılan kapıların kenar kısımlarındaki sızdırmazlık ürünleri olan silikon, mıknatıslar ve/veya suluk fitilinden kaynaklanıyorsa, firmamızdan gerekli parçaları temin edebilir, dilerseniz kendiniz dilerseniz de profesyonel çalışma arkadaşlarımız ilgilenerek, ilgili parçayı değiştirmek üzere sorunu giderebilirsiniz. Ayrıca suluk fitili ve mıknatıslar uzun süreli kullanım sonucunda yıpranabilir ve sarabilir. Böyle durumlarda bu parçaları yenilemenizi öneririz. Sızdırmazlık ürünleri kapının kenar kısmında geçmeli sistemli olduğundan yerine takmanız yalnızca bir kaç saniyenizi alacaktır.

Duşakabin Teknik Servisi

Duşakabin Teknik Servisi

          Püf Noktası : Tamirat sırasında kalan ince tabaka silikonları kuru bir bez yardımıyla bastırarak silerseniz kolayca çıkacak ve zemin tertemiz kalacaktır.

          Duşakabin kapılarınız kapanmıyor, aralık kalıyor ve bu durumu düzeltmek istiyorsunuz. Bu sorunun kaynağı duşakabin kapı kanatlarında bulunan ve kapıların hareket etmesini sağlayan rulmanların (tekerleklerin) ayarlarının bozulması, yerinden çıkması ya da kırılması olabilir. Ayar bozulması halinde yıldız uçlu tornavida yardımıyla rulmanların üzerinde bulunan vidaları gevşeterek veya sıkarak duşakabin kapılarınızı tamir edebilirsiniz. Rulmanların kırılması ya da çıkması durumunda ise profesyonel destek almanız önerimizdir. Zira tekerlekleri kendiniz taksanız dahi daha sonrasında  daha büyük problemler yaşamanıza neden olabilir.

Duşakabin Cam Kırılması

Duşakabin Cam Kırılması

          Sorununuz duşakabin camınızın patlaması ya da teknenizin kırılması ya da hasar görmesi ise bu durumda evde yapabileceğiniz pek de bir şey bulunmamaktadır. Cam patlamalarında, duşakabininiz ÇİN MALI DEĞİLSE değiştirilebilir. Yapmanız gereken tek şey, firmamıza ulaşmanız ve teknik servis ekibimize durumu bildirmenizdir.  Ekip arkadaşlarımız ücretsiz olarak yerinde hasar tespiti yapacak ve çözüm yollarını sizlere sunacaklardır.

          Ayrıca bu gibi durumlarda firmamızdan yararlanabileceğiniz Hizmet ve Ücret Listesi aşağıda yer almaktadır.

Rulman (Teker) Fiyatı                                              = 50 TL (1 Adet)

Suluk Fitili Fiyatı                                                        = 100 TL (2 Adet)

Mıknatıs Fiyatı                                                             = 120 TL (2 Parça)

Kapı Kulbu (plastik)                                                  = 100 TL (2 Adet)

Kapı Kulbu (Metal  )                                                  = 280 TL (2 Adet)

Cam Değişimi:

Şeffaf Cam  Fiyatı                                                       = 500  TL (1 Adet)

Desenli Cam Fiyatı                                                    = 600  TL (1 Adet)

                            

Full Duşakabin Bakımı:                                            = 600 TL

Kapı Kulpu

8 Adet Rulman

Suluk Fitilleri

Mıknatıslar

Gerekli Silikon Uygulaması

Eski Silikonların Değiştirilmesi

Duşakabin Servis Hizmeti Bedeli                          = 300 TL (1 Adet)

Küvet ve Tekne değişimi ya da listede göremediğiniz hizmet, ürün bedelleri için lütfen bizi arayınız:

0538 731 28 26

Ankara Duşakabin

12 thoughts on “Duşakabin Tamiri: Nedir, Nasıl Yapılır?

 1. sedat tasdan dedi ki:

  iyi günler, duşakabinimizin sabit kanatlarından birinin, yaklaşık olarak 175 x 68 cm ebatlarındaki polistren camı(plastik cam) kırıldı. bu camın değişim bedeli hakkında(işçilik vs. dahil) bilgi vermeniz mümkün mü. Adres: Alacaatlı Mahallesi Çankaya/ANKARA

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey, yoruma geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. 175*68 ölçülerinde ki mika camın güncel değişim bedeli 350 TL’dir

 2. SBEL dedi ki:

  İYİ GÜNLER SÜRGÜLÜ KAPANAN KANADIMIZ CAMLA BERABERİNDE KIRILDI BİZE BİR FİYAT VERE BİLİR MİSİNİZ İÇİLİĞİYLE
  BALGAT CEVİZLİDEREDE OTURUYORUZ

  1. admin dedi ki:

   Sibel Hanım, detaylar için bizimle 0538 731 28 26 nolu hattan ulaşabilirsiniz. Fiyatlandırma için ölçüler gerekli olmaktadır.

 3. NURŞEN KAPLAN dedi ki:

  MERHABA
  DUŞA KABİNİN TEKNESİ BİR İKİ YERİNDEN ÇATLADI SU SIZDIRIYOR SİLİKON SÜRÜP ONARMAYI DENEDİM AMA OLMADI
  TEKNE DEĞİŞİMİ DIŞINDA YAPILABİLECEK İŞLEM VAR MIDIR? MALİYET NEDİR? YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDERİM
  NURŞEN KAPLAN
  0541 762 28 32

  1. admin dedi ki:

   Nurşen Hanım, detaylar için bize 0538 731 28 26 nolu hattan ulaşabilirsiniz.

 4. merih çok dedi ki:

  merhabalar duşakabin tekerlerini değiştirmek istiyorum siz yapıyormusunuz

  1. admin dedi ki:

   Merih Bey, duşakabinle ilgili her türlü işlemi yapabiliyoruz. İmalatçı olmanın avantajı diyelim. Detaylar için 0538 731 28 26 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 5. Nilgün dedi ki:

  Merhabalar oval duş kabininin cam kısmı küvet çıkarılarak yere veya 30 cm lik bir duş teknesi üzerine monte edilirmi acaba üst kısım çok iyi ama küvet çatladı ve yüksek teşekkürler😊

  1. admin dedi ki:

   Yapılabilir, Nilgün Hanım. Anladığımız kadarıyla sizin teknenizde problem var ve bunu değiştirmek ya da kaldırmak istiyorsunuz. Tavsiyemiz tekneyi kaldırarak, kabin içine bir kat seramik döşenmesi olacaktır. Bu sayede çok uzun ömürlü bir kabin sistemi sağlanmış olur.

 6. Hasan kıkıç dedi ki:

  Merhabalar boy 171 en 30 dan 35 cm takar olur 4 mm elinizde bulunur mu ? Bulunursa maliyeti nedir?

  1. admin dedi ki:

   Hasan Bey sorunuzu tam anlayamadım. İsterseniz detaylar için 0538 731 2826 nolu hattımızdan bize ulaşabilir, daha doğru ve net cevap alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir