Duşakabin

Duşakabin Sektörünün Gelişimi

Türk kullanıcılarının duşakabin ile tanışmasının üzerinden çok uzun yıllar geçmiş olduğunu söyleyemeyiz. İlk etapta duş perdeleri ile tanışmış ve duş perdelerinin eksilerini gördükçe duşakabinlere yönelmiş kullanıcılarının ilk kullandıkları duşakabin mika yapılı, yani sert plastikten meydana getirilmiş kabinler idi.

Duşakabinle tanışmamızı sağlayan bu mika duşakabinler , daha önceki pek çok yazımızda da belirtmiş olduğumuz üzere hammadesinde bulunan sert plastik neticesi ile darbelere dayanıklı olsa da hijyen açısından bünyesinde insan sağlığını tehdit edebilecek özellikler barındırmaktadır. Fakat oldukça ucuza imal edilebilen bu madde, ilk yıllarda herkesin banyolarında yerini aldı ve günümüz duşakabinlerine ilham kaynağı oldu.

Bu kadar ucuza imal edilebilmesi sebebiyle duşakabin sektöründe bir çok duşakabin firmasının doğmasına yol açan mika duşakabin sistemleri, insanlar gerçeği anladıktan sonra çok sık talep görmemeye başladı ve bu usulle ortaya çıkmış olan pek çok duşakabin firması da ortadan kayboldu.

Duşakabin kullanıcıları bu gibi sıkıntılı durumlarla karşılaşmamak için duşakabin satın alırken; duşakabinin temperli camdan imal edilmiş olmasına ve temperli cam kalınlığının ise en az 4 mm kalınlığında olmasına özellikle dikkat etmeli, kendilerine garanti sağlayabilecek güvenilir firmalar ile çalışmaya gözen göstermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir