Duşakabin

Duşakabin Profillerinin Kaplaması

Duşakabin Profil Renkleri

Duşakabin profilleri, duşakabinin bütünlüklü, sağlam ve dik durmasını sağlayan, duşakabin için hayati derecede önemli bir parçalar bütünüdür. Sadece duşakabin iskeletini değil aynı zamanda duşakabin kapılarını ve panellerini de tutan bu önemli parçaların kaliteli olmasına özen göstermekte fayda var.

Profiller, kendi başına belirli bir yere kadar ağırlığı taşırlar ve renk vb. doku kaybına uğramadan devam edebilirler ancak bir süre sonra sudan kaynaklı oksitlenmeler ve boyalarda kabarmalar meydana gelecektir. Duşakabin imalatçıları, bu ve benzeri problemleri engellemek için sanayi ortamlarında yıllardır kullanılan kaplama işine giriştiler ve duşakabin profilleri artık kaplanarak evlerimize gelmekte.

Yüzey boyasında kalite duşakabin profillerinde önemlidir.

Yüzey boyasında kalite duşakabin profillerinde önemlidir.

Ancak elbette tek bir kaplama şekli bulunmamaktadır. Şimdi hep birlikte ülkemizde en yaygın olan kaplama şekillerini, avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim;

Akımsız nikel kaplama, en sık kullanılan profil kaplama şekillerinden biridir. Yüzey kayganlığı kazandıran bu kaplama şekli en çok sürgülü duşakabin sistemlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda pürüzsüz bir yüzey oluşturması, onu görsel olarak da çekici kılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir