Duşakabin

Duşakabin Modelleri

Duşakabin modelleri

Duşakabin sektörü, ileri teknoloji ürünlerinin dahil olmasıyla, duşakabin modellerini geliştirdi ve fiyatların her bütçeye uygun değişkenlikte olmasını sağladı. Duşakabinler, dekoratif amaçlı çok sayıda geometrik şekilde üretilirler. Kare duşakabin, dikdörtgen duşakabin ve oval duşakabinler piyasada en çok tercih edilen ürünlerdir. Fakat uygunsuz bir kolon veya banyo mimariniz varsa iki duvar arası modeller sizin için ideal olacaktır. Tek yüzeyiyle uygun bir maliyete gelecek ve banyo alanından tasarruf sağlayacaktır. Yuvarlak duşakabin kullanıcılarında da son yıllarda dikkat çekici bir artış vardır. Cam eğme proseslerinin gelişmesiyle tam bir yuvarlak kabin üretiminin sağlanması, çok yaratıcı tasarımlara olanak vermektedir.

Kare bir duşakabin modeli

Kare bir duşakabin modeli

Mika ve Menteşeli Duşakabin Modelleri

Duşakabin camlarınızı pleksi panellerden veya temperlenmiş camlardan seçebilirsiniz. Pleksinin esnek ve dayanıklı olması, nakliye sırasında kırılmalara olanak vermemesi ve ucuz olması tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden bazılarıdır. Dolphin, palmiye, ada, köprü, kristal, damla ve yıldız desenleri vardır. Temperli cam ise ağır ve zarif dekorasyon sevenlerin çerçeveli veya çerçevesiz olarak tercih ettiği panellerdir. Güvenlik camı olarak bilinmesinin sebebi, 720 dereceye kadar ısıtılarak temperleme işlemine tabi tutulmasından kaynaklanır. Nokta menteşeli veya boy menteşeleri, rulmanları, çerçeveleri veya profilleri metal tercih edilir. 4mm ile 10 mm arasındaki kalınlıklarda üretilen temperli camları alüminyum malzemelerle tamamlamak daha güvenli olacaktır. alüminyumların dış görünüşü oldukça değişkendir. Altın ve metalik tonların neredeyse her çeşidini bulabileceğiniz, eloksal alüminyum kaplama veya krom kaplama modeller mevcuttur. Temperlenmiş camlarda ise, kumlama modelleri yine oldukça çeşitlidir; kareli, puantiyeli, çizgili ve tribal şekilli modeller, bu yıl en çok tutulanlarıdır.

Oval bir duşakabin modeli

Oval bir duşakabin modeli

Fiyatlara gelince, ülkemizde üretilen duşakabinlerin fiyatları 2.000TL ile 20.000TL arasında olabilir. Fiyatın bu denli değişken olmasındaki bazı faktörler şunlardır; rulman çeşidi, profil ve çerçevelerin malzemesi, nokta veya boy menteşenin alana göre maliyeti 500 TL ile 1.500 TL arasında fiyata etki eder. Fakat asıl önemli olan mika veya cam seçimidir. Aynı modelin mika duşakabinleri 2000 TL ise temperli cam olanları 2500 TL olabiliyor.

Füme camlı beşgen duşakabin örneği

Füme camlı beşgen duşakabin örneği

Lüks seçeneklerin tercihi ise ekstra bir bütçe isteyebilir. Sıradan bir duş teknesi veya küvet seçebileceğiniz gibi, hidro masaj sistemli jakuzi tercih etmek, masajlı duş kolonları veya ledli asma tavan seçimi fiyatta önemli etkendir. İyi bir piyasa araştırmasıyla, çeşit çeşit seçenek arasından banyonuza en uygun modeli seçebileceğinizden kuşkunuz olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir