Duşakabin

Duşakabin İçin Yerim Yok Demeyin

Walk-in Kabinli Bir Banyo Örneği

En çok duyulan şikayetlerden birisidir, duşakabin için banyosunda yer olmadığından yakınır bir çok ev sahibi. Oysa bu tamamen eksik bilgiden kaynaklı, hatalı bir düşünce biçimidir. Bugün geldiğimiz noktada duşakabin modelleri banyo yapısına özel olarak üretilebilmekte, ölçü ve model çeşitliliği her tipte banyo için bir seçenek oluşmasına yardım etmekte. Gelin birlikte bu seçeneklere göz atalım, fikriniz değişsin…

İki Duvar Arası Duşakabin Modeli

Küçük banyolar için sıklıkla tercih edilen bu model, iki duvar arasına ya da bir duvar bir kolon arasına uygun olarak üretilebiliyor. Bunun en büyük avantajı ise banyonuzda ki kullanışsız bir köşeyi, eşsiz bir duş alanına çevirebiliyor olmanız. Ayrıca diğer modellere oranla daha az profil ve cam kullanılarak yerleştirilen bu model haliyle çok daha ucuz bir maliyete yol açıyor. Anlayacağınız hem banyonuzda ki kullanışsız bir boşluğu değerlendiriyorsunuz hem de paranız cebinizde kalıyor.

Siyah Profilli Karolajlı Camlı Duvar Arası Duşakabin

Siyah Profilli Karolajlı Camlı Duvar Arası Duşakabin

Köşe Duşakabin Sistemleri

Yer sıkıntısı çekenlerin başvurduğu önemli çözümlerden birisi de köşe duşakabinleri tercih etmek. Banyonun duş alanı olarak inşa edilen köşesine oval bir duşakabin yerleştirildiğinde hem yeriniz olabildiğince korunuyor hem de siz duş için uygun bir ortama sahip oluyorsunuz. Burada şunu belirtmek gerekir ki, özellikle dikdörtgen duşakabinlerden kaçınmalısınız. Normalden daha fazla yer kaplayan bu model yeterince geniş olmayan banyolar için kullanışlı olmuyor. Bunun yerine oval modeller hem yerini hem cebinizi koruyor.

Siyah Profilli, Karolajlı Köşe Duşakabin

Siyah Profilli, Karolajlı Köşe Duşakabin

Başka Neler Yapabilirsiniz?

Duşakabin modelleri bu şekilde değerlendirilebilir. Fakat yapabilecekleriniz elbette bundan ibaret değil. Banyonuz küçük bir dokunuşla eskisinden daha fazla bir kullanım alanına sahip olabilir. İlk olarak banyo kapınız muhtemelen içe doğru açılıyordur ve bu yer açısından bir dezavantaj. En basit hırdavatçılarda bile bulabileceğiniz sürgülü kapılardan tercih ederseniz epey bir kara geçmeniz mümkün olur. Bununla beraber banyo dolaplarınızın konumu da önemli. Düzgün bir plan dahilinde yerleştirilmiş dolaplar rastgele yerleştirilenlerden çok daha az yer kaplar. Örneğin yer dolapları yerine asma dolap kullanarak alanınızı genişletebilirsiniz.
Bizim önerilerimiz şimdilik bu kadar. Cebinizi, zevklerinizi ve banyonuzu düşünün, kararınızı verin. En iyisini siz bilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir