Duşakabin, Seramik

DUŞAKABİN İÇİ SERAMİK UYGULAMASI

Duşakabin içi seramik uygulaması

Duşakabinlerin, küvet üstü, tekne üstü ve seramik üstü uygulamalarının olduğunu biliyoruz. Günümüzde tekne üstü uygulamalar, artık pek tercih edilmemektedir. Tekne kullanmak ve maliyeti arttırmaktansa, duşakabinler direkt olarak uygun seramik yüzeylerin üzerine monte edilmektedirler. Böylece kullanım kolaylığı sağlamalarının yanında, görünümleri de daha sade ve şık olmaktadır.

Duş Tekneleri Artık Tercih Edilmiyor

Teknelerin tercih edilmemelerinin başında zor temizlenmeleri, zaman içerisinde giderlerinin işlevlerini tam yapamamalarından ötürü su tutmaya başlamaları sayılabilir. Ayrıca  tekne yapısı kaliteli değilse ve işçiliği de iyi yapılmamışsa kullanım anında esneme yapmakta, üzerine çıkınca çıtırtı sesleri yaymaktadır.

Çeşitli Seramik Örnekleri

Çeşitli Seramik Örnekleri

Su Eğimine Dikkat Edilmeli

Peki var olan teknemizi kaldırmak istersek ne yapacağız? Bu işlem için öncelikle duşakabinimiz demonte  edilmeli, ardından da teknemizin sökülerek alınması gerekir. Tekne çıkartılınca duşakabininiz yerine tekrardan uygun şekilde monte edilir. Fakat teknemiz söküldüğünde yüzey eğimi su gideri için düzgün yapıda olmayacaktır. Zira eğim tekne içinden sağlandığı için tekne çıkarılınca, eğim istediğimiz gibi su akışını sağlamayacaktır. Bu sorunu gidermenin en kolay yolu ise duşakabin içerisine bir kat seramik döşemek olacaktır.

Su Süzgeçlerinin Montajı

Bu işlem yapılırken, öncelikle seramiğin altında kalacak olan su giderinin ayarlanması ve montajının yapılması gereklidir.  İşlemin ardından seramik döşeme işlemi, eğime dikkat edilerek tamamlanır. Su gideri süzgeç ile birleşecek ve seramik üzerinde süzgecin ızgarası kalacaktır. Verilen eğimin süzgece göre yapılması gereklidir.

Kare Gider Süzgeci

Kare Gider Süzgeci

Tüm işlemler eksiksiz ve doğru yapıldığında, su birikimi ve sızdırması önlenmiş olacaktır. Artık yıllarca sorunsuz olarak kullanabileceğimiz duşakabinimiz hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir