Duşakabin

Duşakabin Çerçeveleri

Duşakabin Çerçeveleri Alüminyum Profillerdir

Duşakabinler çerçeveleri, camları tutmakla görevli olan çıta ve panellerde kullanılan profiller, ekseriyetle alüminyumdur. Alüminyum ve  elektro statik toz boyanın fırınlanması usulüyle boyanan duşakabin profilleri, gelecekte nem sebebi ile alüminyum kısmı küflenebilir ve boyalı kısımlar dökülebilir.

Duşakabin Profil Renkleri

Duşakabin Profil Renkleri

Ancak bundan daha da fenası; son yıllarda daha ucuz imalata olanak tanıması sebebiyle bazı duşakabin üreticilerinin çerçeve kısımları için sert plastikten faydalanma yoluna gitmeleridir. Sert plastiğin kolaylıkla deforme olması ve insan sağlığına zarar verme potansiyeli gibi sebeplerle duşakabin kullanıcıları, satın almadan önce duşakabinlerinde eloksal kaplama yöntemi kullanılarak kaplanmış olan alüminyum çerçeveli duşakabin sistemlerini tercih etmelidirler.

Duşakabin satın almadan önce çerçeve kısımlarında eloksal kaplama kullanılıp kullanılmadığını iyi bir biçimde araştırmanız gerekmektedir; eğer duşakabin sisteminizde eloksal kaplama yönteminden faydalanıldı ise neredeyse ömür boyu paslanma ya da deformasyon gibi problemlerle karşılaşmak gibi bir riskiniz bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir