Duşakabin

Duşakabin Aksesuarları

Duşakabin Aksesuarları

Duşakabin aksesuarları, kabinlerin düzgün çalışmasını sağlayan önemli aparatlardır. Suluk fitili olmayan bir kabinde, duş esnasında su kaçarak banyonuza sızabilir. Aynı şekilde ayarları yapılmayan tekerlekler kabin kapılarının düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu yüzden duşakabin satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli konulardan biri, kabinde kullanılan aksesuarların kalitesidir.

Duşakabin aksesuarları listesi aşağıda ki gibidir.

Duşakabin Tekerleği

Duşakabin Tekerleği

Duşakabinlerle ilgili en sık rastlanan arıza ve şikayet gerekçeleri de, genelde bu aksesuarların bir süre sonra işlevlerini yerine getirmemesine dayanmaktadır. Su sızdırmazlık fitilleri, mıknatısları ve rulman(tekerlek) sisteminde meydana gelebilecek arızalardır. Duşakabin yapımında, kalitesiz aksesuarlar kullanıldı ise, normalden çok daha kısa sürede arıza verebilmekte ve kullanıcıları zor duruma sokabilmektedir.

Duşakabin Suluk Fitili

Duşakabin Suluk Fitili

Bu noktada yapılmanız gereken, duşakabin almadan önce, üretici firmaya hangi tip aksesuarlar kullandığını sormalısınız. Dış yüzeyi krom kaplı rulmanlar, 1. kalite malzemeden üretilmiş fitil ve mıknatıslar, pirinç malzemeden imal edilmiş kulplar ve paslanma yapmayan krom kaplamalı menteşeler kullanıp kullanmadığı teyit etmenizi öneririz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir