Duşakabin

Çerçevesiz Duşakabin Modelleri

Çerçevesiz Duşakabin Modeli

Duşakabin camlarının üstünde, altında, cam aralarında ve camların duvarla birleştiği yerlerde profil bulunmayan modellerine, çerçevesiz duşakabin denmektedir. Normal şartlarda çerçeveler, duşakabinlerde iskelet vazifesi gördüğünden, kabinlerin olmazsa olmaz parçaları arasındadır. Duşakabinlerde ki sallanmayı önleyen, rulmanların profillerin içinde hareket etmesiyle, kapıların açılması görevini üstlenen malzeme profillerdir.

Çerçevesiz duşakabinler teknolojinin ilerlemesi ve duşakabin aksesuarlarının çeşitlenmesiyle birlikte, son yıllarda piyasada ki yerlerini almaya başladılar. Çerçevesiz kabinler, sürgülü duşakabinler gibi rulmanların rayların içinde hareket etmesiyle çalışmaz. Camdan cama ve duvardan cama bağlanan nokta menteşeler, oda kapısı mantığıyla  çalışırlar. Camlarda oluşması kaçınılmaz sarsıntıyı önlemek için kullanılan gergi kolu camdan duvara 45 derecelik bir açıyla monte edilerek olası cam sallaması önlenir.

Çerçevesiz Duşakabin Modeli

Çerçevesiz Duşakabin Modeli

Diğer duşakabinlere göre şıklığıyla ön plana çıkan çerçevesiz duşakabinler, üretimde veya montajda hata yapıldığı takdirde, sabit cam ve cam kapının birleştiği yerden su sızdırabilir, cam kapı; sabit camdan aşağıda, yukarıda veya önde durabilir ve kabinin estetik görünmesini engelleyebilir. Böyle bir sorun yaşamamak için
duşakabin siparişi verdiğiniz firmanın varsa daha önce ürettiği çerçevesiz ya da
nokta menteşeli duşakabin örnekleri görmenizi önemle tavsiye ederiz.

Nokta Menteşeli Çekmeceli Duşakabin

Nokta Menteşeli Çekmeceli Duşakabin

Çerçevesiz duşakabinler de daha az profil kullanılmasına rağmen, fiyatları diğer kabinlere göre daha yüksektir. Bunun nedeni çerçevesiz kabinlerin her aşamasıyla ilgilenilmesi, montajının daha zor olması, kabin menteşeliyse camlara cnc makinesinde oyuk açılması ve aksesuarların pahalı olmasıdır.

Standart duşakabinlerde 4 ve 6 mm camlar kullanılırken, çerçevesiz kabinlerde 6, 8, 10 mm kalınlığında cam kullanılabilir. Nokta menteşelerin yaprak menteşe veya paraduş menteşe olması, paslanmaz krom malzemeden üretilmiş olması ve aksesuarların kalitesi fiyatları etkileyen bir diğer nedenlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir