Kültür

Bilecik Hamamları

Bilecik'ten Bir Kare

Marmara’nın güney doğusunda yer alan ve stratejik olarak çok önemli bir noktada bulunan bir ildir Bilecik. Bu önemi ona sağlayan ise Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin kesişim noktasında bulunmasıdır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu bu topraklarda her yıl Ertuğrul Gazi’yi Anma şenlikleri yapılmaktadır.

Tarihsel olarak Türkiye’nin birçok kenti gibi yüksek değere sahip olan Bilecik bölgesi, Sakarya ırmağının etrafındaki bölgelerde antik kentlere dair izleri günümüze taşırken, günümüz yerleşkelerinde ise Kurtuluş Savaşı izlerini taşımaktadır.

Her ne kadar Osmanlı’nın kurulduğu topraklar olsa da genişleyen Osmanlı döneminde önemini gittikçe yitiren Bilecik, bu sebeple ilk dönem Osmanlı’sından eserler barındırsa da sonraki dönemlere dair çok fazla yapı bulunmamaktadır.

Bilecik’in önemli Osmanlı kalıntılarından biri olan Baki Hamamı, ne yazık ki ülkemizdeki birçok tarihi eser gibi hak ettiği önemi görmediği için taş ve moloz yığınları arasında kalmıştır. Restore edilmeyi bekleyen bu hamamın dışında ise şehirde aktif faaliyet gösteren iki adet hamam bulunmaktadır.

Bilecik'ten Bir Görünüm

Bilecik’ten Bir Görünüm

Bilecik Şehir Hamamı;

Camicedit Mah. Şeref Sok. 11 Osmaneli, Bilecik adresinde bulunan hamama ulaşmak için 0228 461 38 78 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

 

Şahin Türk Hamamı;

Bilecik’in önemli ilçelerinden Bozüyük’de yer alan hamam, Yeni Mah. Hatip Lütfü Sok. 3 Bozüyük, Bilecik adresinde yer almaktadır. 0228 314 88 16 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Bilecik Duşakabin Alışverişi;

Çevresindeki gelişmiş illerden kaynaklı kendini sanayi ve ticaret alanında tam anlamıyla gösteremeyen Bilecik, ulaşım açısından bulunduğu yerden kaynaklı önem teşkil etmektedir.

Günümüzde Bilecik gibi, yaygın alışverişi fırsatını tam anlamıyla yakalayamayan şehirler için oluşturduğumuz online duşakabin alışverişi servisimizden yararlanarak, birbirinden kaliteli duşakabinleri fabrika satış fiyatlarından alarak ekonominize katkı sağlarken, sağlığınız ve lüksünüz için de iyi bir adım atmış olursunuz.

Bilecik şehir merkezi başta olmak üzere, Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar ilçelerinin her birinden aynı hizmete ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir