Kültür

Batman Hamamları

Batman Artuklu Hamamı

Türkiye’nin doğusunda adeta tarihi bir cennet olan Batman, içerisinde bulundurduğu tarihle, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Dicle nehrinin aktığı bereketli topraklarda zengin geçmişini korumayı da beceren Batman, Hasankeyf ile de başlı başına bir dünya markası olmuştur.

Hasankeyf’in dışında, üç binden fazla mağaraya, tarihi köprülere, camilere ve minarelere sahip olan Batman, bir de bunun üzerine petrol çıkarılmasıyla birlikte 1990 yılında il statüsü kazanmıştır.

Batman Hamamları

Batmam hamam açısından ne yazık ki aynı tarihi değeri barındırmayan Batman’da günümüzde sadece bir hamam bulunmaktadır.

Kervan Hamamı;

Son yıllarda yapılmış ve maliyeti neredeyse 1 milyon lirayı bulmuş olan Kervan Hamamı, harcanan miktarın hakkını veriyor. Geleneksel öğeleri barındırmanın yanı sıra, çağa ayak uydurarak modern hizmetleri de veren hamam, sadece Batman’dan değil, çevre illerden de oldukça fazla misafir ağırlıyor.

Batmam Hamamlarından; Kervan Hamamı

Batmam Hamamlarından; Kervan Hamamı

1000 metrekare kapalı alana sahip Kervan Hamamı; tamamı mermerle kaplı bir hamam kısmının yanı sıra, buhar salonları, Fin hamamı, kondisyon alanları gibi bölgeler de barındırmaktadır.

Kültür Mah. Üniversite Cad. Batman Merkez, Batman adresinde bulunan hamama telefon yoluyla ulaşmak isteyenler 0488 212 89 66 numaralı telefondan ulaşabilirler.

Batman Duşakabin Alışverişi;

Gündeydoğu Anadolu bölgesinin yıllardır kanayan yaralarından biri olan sanayi gelişmesi sorunu, bölgede birçok ilde olduğu gibi Batman’da da kendini gösterdiği için, ürünler kimi zaman olduklarından çok daha pahalıya satılmaktadır.

En azından duşakabin konusunda Batman halkının içini rahatlatacak bir haberimiz var.

Sitemizin başlattığı online duşakabin alışverişi sistemi sayesinde, istediğiniz ölçü ve modeldeki duşakabini, kaliteden ödün vermeden fabrika satış fiyatlarından ve ücretsiz kargo seçeneği ile temin edebilirsiniz.

Batman Merkez başta olmak üzere, Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Kozluk ve Sason ilçelerinin her birinde de aynı hizmetten faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir