Kültür

Balıkesir Hamamları

Balıkesir Hamamları; Çarşı Hamamı Göbek Taşı

Türkiye’nin en kalabalık 11. Şehri olan Balıkesir, tarih boyunca Misya ve Karesi adlarıyla anılmıştır. Tunç devrinden bu yana insanların etkileşim gösterdiği bu güzel ilimiz tarih boyunca Roma’dan Bizans’a, Anadolu Selçuklu’dan Osmanlı’ya kadar birçok büyük imparatorluğun egemenliği altında yaşamıştır.

Tarım ve hayvancılığın yine tarih boyunca yaygın olduğu bu ilimizin artık bir de turizm gelirleri vardır. Son yıllarda özellikle İstanbul’a yakın olması ve güzel plajları sebebiyle Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay ve Altınoluk gibi önemli yerleşim yerleri özellikle yerli turistin ilgisini görmüş, buna bir de denizin bittiği yerde başlayan Kaz Dağları da eklenince yeryüzü cennetlerinden biri olagelmiştir.

Verimli tarım arazilerinden kaynaklı bamya, börülce, zeytin gibi Ege bölgesine özgü yiyeceklerin yetiştirildiği Balıkesir gelişen sanayisiyle de iş alanını arttırmıştır.

Hal böyle olunca; hem kent içerisinde yaşayan yüzbinlerce kişi hem de gelen turistler için hamam bulmakta hiç zorlanmayacağınız bir il halini almıştır Balıkesir. Bu hamamları gelin birlikte inceleyelim.

Zağnos Paşa Hamamı;

555 yıllık tarihiyle kentin en eski Osmanlı yapılarından biri olan Zağnos Paşa Hamamı, Fatih Sultan Mehmet’in kayınbabası olan Zağnos Mehmet Paşa tarafından 1461 yılında yaptırılmıştır. Aynı yıl yapımlı camiisiyle birlikte ayakta duran hamamın dış mimarisi neredeyse hiç bozulmamışken içerisinde modern spor aletlerinden ayakkabı boyacısına, berberden masörlere kadar çağımıza uygun birçok hizmet bulunuyor. Gitmek isteyenler için Karesi Mah. Başyunak Sok. 2 Balıkesir Merkez, Balıkesir adresinde bulunan hamamıza, 0542 634 28 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Zagnos Paşa Hamamı

Balıkesir Zagnos Paşa Hamamı

Çarşı Erkek Hamamı;

Adından da anlaşılacağı üzere yalnızca erkeklere hizmet veren hamam, Hisariçi Mah. İpek Sok. 18 Karesi, Balıkesir adresinde bulunuyor. Hamamın kurumsal iletişim numarası ise
0266 244 13 72.

Balıkesir Çarşı Hamamı

Balıkesir Çarşı Hamamı

Yeşilli Hamam;

Türkiye’de alışılagelmişin dışında,bir kadın tarafından işletilen bu hamam, sunduğu hizmetlerle ve temizliğiyle de kadın elinin değdiğini gösteriyor. Yine Balıkesir Merkez’de yer alan hamamın açık adresi Eskikuyumcular Mah. Atalar Cad. 12 Yeşilli, Karesi, Balıkesir, iletişim numarası ise 0532 592 20 64

Balıkesir’in en güzel ilçelerinden Edremit’te yer alan hamam, Edremit’in tarihi dokusu ve doğal güzelliklerinin arasında güzel bir arınma ve rahatlama merkezi olarak bize göz kırpıyor. Zeytinli-Çay Mah. Şehit Hamdibey Cad. Edremit, Balıkesir adresinde bulunan hamama 0266 377 21 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Balıkesir Duşakabin Alışverişi

Çağımızın gerekliliklerine uygun olarak başlattığımız online duşakabin alışverişi kampanyamız Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Balıkesir’de de faaliyete geçmiş bulunmakta. Ankara merkezli firmamız tarafından her gün yüzlerce adet üretilen duşakabinler, Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak insanları kaliteye alıştırıyor. Siz de aracı fiyatlarını kaldırıp, banyonuza ve size özel fonksiyonlarla ve ölçülerle alabileceğiniz en uygun fiyata en güzel duşakabini elde etmek istiyorsanız sitemizdeki ürünlere bir göz gezdirebilirsiniz.

Balıkesir merkez başta olmak üzere, Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçelerinden herhangi birinden yapacağınız siparişler anında kargolanacak ve sorunsuz bir şekilde kapınızda teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir