Kültür

Aydın Hamamları

Aydının Havadan Bir Görünümü

Ege bölgesinin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Aydın, tarihi ve doğal dokusuyla yerli ve yabancı birçok turistin özellikle yaz aylarında ziyaret ettiği şehirlerimizden biri. Özellikle içinde barındırdığı Kuşadası ve Didim gibi sahil ilçelerinin doğal plajlarının da katkısıyla Türkiye’de turizmin kalelerinden biri olagelmiştir.

Elbette Aydın’ı Aydın yapan özellikler sadece deniz kenarında olması sayesinde değildir. Tarih boyunca birçok uygarlığın yerleşim yerlerinden biri olagelmiş Aydın, Antik Yunan çağlarından Osmanlı’ya kadar bir ticaret ve yaşam merkezi olması sebebiyle birçok antik yapıyı da içerisinde barındırmaktadır. Türkiye’nin en önemli tarihi merkezlerinden Efes Antik Kenti’nin sınırında olması da buna bir örnek olarak gösterilebilir.

Bütün bu özellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan şehir, misafirperverliğinin ötesinde insanları memnun göndermenin de yolunu öğrenmiş. Onlarca hamam barındıran Aydın’ın önemli hamamlarını gelin birlikte inceleyelim.

 

Sultanahmet Hamamı;

Altınkum Mah. Karakol Cad. 1. Sok. 7 Didim, Aydın adresinde bulunan hamama, 0256 813 46 80 ve 0536 738 57 06 numaraları telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Sultan Hamamı;

Aydın’ın önemli ilçelerinden Nazilli’de bulunan Sultan Hamamı, bu ilçeye gelip pide yemeden gitmeyenlere, hamama girmeden de gitmemeleri gerektiğini gösteriyor. Dumlupınar Mah. 56. Sok. Nazilli, Aydın adresinde bulunan hamama, 0256 312 17 70 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Adasaray Türk Hamamı;

İşletmeciliğini Abdullah Talaş’ın yaptığı hamam, yerli yabancı birçok turistin uğrak mekanlarından biri olagelmiş.

Bayraklıdede Mah. Turgut Özal Blv. 5 Kuştur, Kuşadası, Aydın adresinde bulunan hamama, 0256 618 16 66 numaralı telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Söke Firuze Hamamı;

Yine Aydın’ın önemli ilçelerinden biri olan Söke ilçesinde bulunan hamam, Yenicamii Mah. Sekiler Cad. 13 Söke, Aydın adresinde bulunmaktadır. 0256 518 18 55 ve 0535 231 01 89 numaraları telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Apollo Turkish Bath;

İsminden de anlaşılacağı üzere daha çok yabancı turistlere hizmet vermek amacıyla kurulmuş modern hamam, aynı zamanda klasik Türk hamamlarından motifler de taşıyarak ziyaretçilere güzel bir hamam deneyimi yaşatıyor. Didim’in ünlü semtlerinden Altınkum’da bulunan hamamın tam adresi, Altınkum Mah. Yalı Cad. 7 Didim, Aydın aynı zamanda 0535 320 85 64 numaralı telefonlardan ulaşılabilir.

 

Aydın Duşakabin Alışverişini Buradan Yapıyor

Sitemizin kurulmasından ve yaygınlaşmasından sonra online duşakabin alışverişi furyasına katılan kentlerimizden biri de Aydın. Paralarının değerini bilen ve uygun fiyata kaliteyi arayan Aydınlılar, fabrika satış fiyatlarımızdan istediği yüzlerce seçenekten birine ulaşabilir.

Aydın kent merkezi başta olmak üzere, Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar ilçelerinin her birine servis imkanımız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir