Duşakabin

Asma Tavanlı Duşakabinler

Asma Tavanlı Duşakabin

Asma tavan şık banyolar için vazgeçilmez dekoratif ve ışıklandırma amaçlı bir tasarımdır. Pek çok farklı duşakabin modelleri üzerine yerleştirilebilir. Yeni alacağınız duşakabini asma tavanlı seçebilirsiniz. Bunun yanında memnun olduğunuz bir kabininiz varsa, üzerine asma tavan monte ettirebilirsiniz. Asma tavanlı duşakabinler sade bir banyoya bile son derece şık bir hava katar. Asma tavanlar hem tasarım açısından harikulade aksesuarlardır, hem de özel ışıklandırma sistemi sayesinde tedavi özelliği gösterirler. Işık tedavisinin faydaları çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır. Işık tedavisinde farklı renklerin insan zihni ve bedeni üzerindeki farklı etkilerinden yararlanılır.

Asma tavanlar 3 çeşit farklı malzemeden üretilir. En yaygın olarak kullanılanı alçıpan asma tavandır. Sudan ve nemden zarar görmemesi için plastik yağlı boya ile boyanır. Kendine ait ışıklandırması vardır. Duş başlığı tesisatı ve elektrik kabloları alçı panelin içinden geçer. Son derece sade ve şık bir görünüm sunar. Piyasada belli kalıplarda satılan alçıpan paneller rahatça istediğiniz şekilde kesilebilir. Birbirinden farklı yüzlerce tasarımda alçıpan asma tavan ve ışıklandırma sistemi mevcuttur.

Nanoteknolojili Asma Tavanlı Duşakabin

Nano Teknolojili Asma Tavanlı Duşakabin

Farklı bir çeşit asma tavan ise, plastik asma tavandır. Piyasadaki diğer ismi ise polyester döküm asma tavandır. Hafif ve sağlam bir aksesuar olduğu için bir çok çeşit duşa kabinin üzerine eklenebilir. Yuvarlak duşa kabinler,  oval duşa kabinlerdikdörtgen duşa kabinler gibi yaygın kullanılan modellere uygun şekillerde üretilirler. Asimetrik duşa kabinler veya beşgen duşa kabin modelleri için özel olarak yaptırılabilir. Hazırlatılan düzenek duşa kabin profillerinin üzerine kolayca monte edilir. Son derece pratik bir uygulaması vardır. Özel led ışıklandırması bulunur. Daha üst düzey modellerinde tavan aparatı duş başlığı da içerebilir. Duşa kabinin tepesini tamamen kapatan bir asma tavan çeşididir.

Üçüncü bir asma tavan çeşidi metal aska tavandır. Metal asma tavanlar duşa kabin tavanının tamamını kaplamaz. Daha çok tepe duş başlığı olarak işlem görürler. Işıklandırmalı modelleri de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir