Banyo

Asma Tavan ve Duşakabin

Banyolarımız, temizlendiğimiz ve rahatladığımız ender mekanlardan biri. Tabii bu alan için de tasarımcılar onlarca farklı ürün seçeneği sunarak bizlere farklı avantajlar sağlamaktadırlar. Bu yazımızda sunulan avantajların birbirine uyumlu olan ikisini inceleyeceğiz; asma tavan ve duşakabin.

Birbirinden bağımsız iki unsur gibi görünse de aslında bakıldığında birbirini tamamlayan bu iki unsur banyolarımızda hem daha kullanışlı, hem daha sağlıklı hem de görsel açıdan çok daha iyi bir çerçeve sunuyor.

Özellikle dar olan olan banyoların en büyük sıkıntısı olan havalandırma sistemleri, asma tavanla birlikte gelerek bizi büyük bir dertten kurtarır.

Tabii ki asma tavanlı duşakabinlerin tek özelliği bu değildir. Asma tavanla birlikte gelen farklı ışıklandırma seçenekleri ile, hem daha berrak bir görünüme kavuşur hem de ışık tedavisinin yararlarından faydalanabilirsiniz.

Işık tedavisi; yıllardır yapılan deneyler sonucu faydaları kanıtlanmış, tıpta da insanları rahatlatmak için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Farklı ışıkların belirli dalgalarla yayılması sonucu insanlar hep psikolojik olarak hem de fiziksel olarak bir rahatlama hissederler. İşte bu hissi asma tavanlı duşakabinler sayesinde her duşa girdiğinizde yaşayabilirsiniz.

Birbiriyle uyumlu olan bu iki konsept aynı zamanda birbirine yardımcı da olmaktadır. Şöyle ki hali hazırda bulunan bir duşakabininiz varsa bu duşakabine sonradan da bir asma tavan ekletebilirsiniz. Ayrıca duş başlığı, elektrik ve sıhhı tesisat gibi önemli unsurları da asma tavanın içinden geçirerek ciddi bir alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

3 tip duşakabin asma tavanı bulunmaktadır.

Bunlardan alçıpan asma tavan, plastik asma tavan ve metal asma tavandır. Metal asma tavanlar genellikle sadece duş başlığı olarak kullanılırlar ve duşakabininizin üst kısmını tamamen kaplamazlar. Diğer asma tavan çeşitleri ise hem istediğiniz ölçülerde üretilebilir hem de istediğiniz eklentileri bu asma tavanlarda kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir