Duşakabin

Asimetrik Duşakabinler

Asimetrik Duşakabinler

Evlerdeki tüm banyolar birbirine benzemediği gibi, şekil olarak duşakabin modelleriyle uyumlu olmayabilir. Fazladan yer kaplayan veya uygunsuz bir yerde duran banyo kolonları, bina iskelet sisteminin bel kemiği olduğu için kırılmaz. Böyle durumlarda banyo şekil ve ölçülerinize göre, asimetrik, özgün bir tasarım yaratabilirsiniz. Tamamıyla size özgü bir banyo dekorasyonuyla kendinizi ve misafirlerinizi şaşırtın. Kolonlar gibi bazı duvarlar da şekilsizdir, ne köşede ne düz duvarda şekilsizliği giderecek bir duşa kabin modeli bulamayabilirsiniz.

Farklı malzemelere göre fiyatında değişkenlik olsa da diğer tüm duşakabin fiyatlarından daha düşük bütçeye mal edilebilir. Fakat bütçesi en geniş yelpazaye sahip modeldir de. Sabit fiyat kısıtlamasına izin vermeden kendi bütçenizi kendiniz çıkarabilir ve pazarlık edebilirsiniz. Çerçeveli veya çerçevesiz modellere eloksal veya krom kaplama tercih edecekseniz fiyatlarında fark olur. Krom kaplama su tutmaması ve parlaklığından ödün vermemesi sebebiyle biraz daha maliyetlidir. Güvenlik camı olarak da adlandırılan tempered glass veya yine aynı güvenlik ve esneklikteki mika panelleri tercih edebilirsiniz. Cam kalınlığının 2mm, 4mm, 6mm veya 8mm olmasında ötürü minimal maliyet farkı olsa da, genelde mika ve tempered arasında 500Tl gibi fiyat farkı olmaktadır.

Asimetrik Oval Duşakabin

Asimetrik Oval Duşakabin

Yıllardır hayalini kurduğunuz ve benim bir fikrim var diyebildiğiniz bir model firmamızda yaratma imkanına da sahipsiniz. Asimetrik modeller her geometrik şekle girebilirler. Duş teknenizi değişmek istemediğiniz durumlarda, eski ve orijinal bir küvete uygun duşa kabin modeli aradığınızda tercih edeceğiniz model asimetrik bir tasarıma dönüşecektir. Tavan arası, hamam için ayrılan küçük bir biçimsiz bölme, yazlık ev ve şekilsiz tavan mimarisine sahip evler için de asimetrik tasarımlar önerilir.

Asimetrik tasarımlar, banyo dekorasyonu için uzun uzun seçim yapmak istemeyenler için oldukça pratik. Herhangi bir köşe veya bölmeyi kapatmak için uygun ölçüyü alın ve sadece gerekli kısımları dahil eden asimetrik bir duş bölmesi elde edin. Banyomun ve benim neye ihtiyacımız var sorusunun en güzel yanıtı asimetrik bir duşa kabinle cevaplanacaktır.

Eğer banyonuz sıradan bir banyo ise fakat siz, beyaz eşyalar veya diğer kullanım alanları için yer açmak istiyorsanız veya farklı bir tasarım peşindeyseniz, renkli bir kolon ekleyerek asimetrik bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir