Kültür

Antalya Hamamları

Antalya Peloid Hamamı

Türkiye’de turizm denilince ilk akla gelen şehrimiz olan Antalya, bu namını hak edecek doğal güzellikleri, gün doğumundan batımına uzanan plajları, otelleri ve hamamlarıyla tatil yapmak isteyen herkesin her ihtiyacına cevap verecek bir ortam sunmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra Türkiye’nin en büyük beşinci şehri olan Antalya, 2.288.456 nüfusuyla Antalya Körfezi ve Batı Torosların arasında kurulmuştur.

60’dan fazla hamam bulunan şehrin başlıca 10 hamamını sizler için derledik;

 

Yivli Minare Hamamı;

Mevlevi Hamamı olarak da bilinen Yivli Minare Hamamı, aynı ismi taşıyan caminin hemen yanında yer almakla birlikte ne zaman yapıldığı tarihi kaynaklarla saptanamasa da bilimsel çalışmalar sonucunda 13. Yüzyıl civarında yaptırıldığı tahmin edilmektedir.

1972 yılına kadar arkeoloji müzesi olarak kullanılmıştır.

Antalya Yivli Minare Hamamı

Antalya Yivli Minare Hamamı

Çifte Hamam (Pazar Hamamı);

Antalya’nın Bali Bey Mahallesi’nde bulunan bu eski hamam, 16. Yüzyıla Osmanlı hamam mimarisi öğelerini yansıtarak yapılmıştır. Antalyanın en büyük ve en eski hamamlarından biri olmasının yanı sıra çifte hamam olma özelliğini de taşır.

Antalya’da günümüz içerisinde kaliteli hizmet alabileceğiniz hamamların bazıları ise şunlardır;

Antalya Hamamları; Çifte Minare Hamamı

Antalya Hamamları; Çifte Minare Hamamı

Çifte Hamam’dan bir kare.

Peloid Hamamı;

Poyrazlı Kümesi Küme Evleri, No:9 Yukarıkocayatak Beldesi, Serik / ANTALYA adresinde bulunan hamama 0242 427 70 30 ve 0242 729 70 40 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Falez Hamamı;

08:00-23:00 saatleri arasında açık olan hamamda isteğinize göre özel oda da tutabilirsiniz. Ayrıca kadın-erkek bölümleri ayrı olmayan hamamda dilerseniz ailenizle veya eşinizle de vakit geçirebilirsiniz.

Gürsu Mah. 10.cad No : 23/B (Migros Yanı) Konyaaltı/Antalya adresinde bulunan hamama

0242 228 44 22 ve 242 228 70 00 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Topkapı Hamamı;

Çamur banyosu, Fin hamamı ve otantik aktiviteleriyle yerli ve yabancı turistlerin odak noktası olan hamam Havaalanı Cad. Lara Çarşısı Güzeloba / Antalya adresinde bulunmaktadır.

0242 349 55 80 numaralı telefondan iletişim sağlayabilirsiniz.

 

Antalya Duşakabin Alışverişi

Sektörel olarak neredeyse tüm yoğunluğunu turizme vermiş Antalya’da diğer sektörler de turizme yardımcı olmak üzerinden şekillenmiştir.

Günümüz ihtiyaçlarına karşılık vermek üzerinden başlattığımız online duşakabin alışverişi imkanımız sayesinde Antalya halkı da artık uygun fiyata duşakabin alışverişini tek tıkla gerçekleştirebilmektedir.

200 liradan 10.000 liraya kadar fiyat aralığında bulunan onlarca çeşit duşakabin modeline siz de tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Antalya merkez başta olmak üzere;

Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik ilçelerine de aynı şekilde hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir